Pyryn jaostot

Paini

Tulokset 2014

11.1.2014 93. Valopainit, Mänttä

93. Valopainit

M 96kg:

1. Aki Pölkki ÄH, 2. Leo Pölkki ÄH, 3. Juri Mering KKV

M 84kg:

1. Juho Moisio MuurY, 2. Roope Viitanen TaPs

M 74kg:

1. Riku Pasanen ÄH, 2. Arttu Vähämaa TaPs, 3. Paavo Porkka PYRY

M 66kg:

1. Jarkko Iltanen ViPy, 2. Artjom Shapovalov KooVee, 3. Eemeli Jokinen TaVo, 4. Kalle  Pajunen PYRY, 5. Niko Karinkanta TaPs, 6. Lauri Pajunen PYRY

M 60 kg:

1. Ilmari Putula AU, 2. Jere Korpela KooVee, 3. Jaakko Eskonen KooVee, 4. Jere Pasanen ÄH, 5. Manu Mäki-Rajala Koovee, 6. Mitja Ismail KooVee, 7. Martti Porkka PYRY

M 55kg:

1. Sami Arrasvuori KoooVee, 2. Imad Mohammadi VaaKu, 3. Topias Huhtamäki

P17v 50 kg:

1. Mika Tarkkanen IK, 2. Ville Pasanen ÄH, 3. Kalle Starck KKV, 4. Harri Mamia TaPs, 5. Leevi Repo PYRY, 6. Daniel Laitinen TaVo, 7. Veeti Järvinen PYRY, 8. Jimi Heinonen JäJy

P17v 46kg:

1. Elmer Mattila KooVee, 2. Vilho Laukkarinen VaaKu, 3. Riku Suhonen VaaKu, 4. Wiljami Karttila TaVo, 5. Nooa Parviainen VaaKu, 6. Aslak Pitkänen KKV, 7. Lassi Hyvönen KKV, 8. Esadori Salonen MäVa, 9. Risto Pajunen PYRY

P17v 42kg:

1. Tatu Lähteenmäki TaVo, 2. Heikki Mamia TaPs

P17v 38kg:

1. Jonni Sarkkinen HWJ, 2. Anssi Lampinen KooVee, 3. Asser Salonen MäVa, 4. Eerik Tavasti TaPS

P17v 35kg:

1. Jesse Mäenpää MäVa, 2. Nico Hakala TaVo, 3. Juho Lamberg VaaKu, 4. Santtu Vehkala SuolU, 5. Kalle Keto SuolU, 6. Vili Nieminen MäVa, 7. Esa Lohi PYRY, 8. Tuukka Vehkala SuolU, 9. Veeti Huhtamäki TaVo, 10. Mimosa Salovesi TaPs

P17v 32kg:

1. Juho Takamaa IK, 2. Joni Pitkänen SuolU, 3. Elmeri Hannukainen, 4. Antti HyvönenKV

P17v 28kg:

1. Niko Puromäki ÄH, 2. Tenho Palmroth MäVa, 3. Eetu Landberg VaaKu, 4. Jesper Salonen Mäva, 5. Nikke Eloranta TaPs, 6. Marcus Törhönen TaVo, 7. Arsenij Smirnov MäVa 8. Jere Kärkkäinen HWJ

T17v 26 kg:

1. Nella Honkaniemi KooVee, 2. Heini Lampinen KooVee

T17v

1. Katri Minkkinen MuurY

Seurapisteet:

1. KooVee 85, 2. Äänekosken Huima 63, 3. Tampereen Painiseura, Tampereen Voimailijat 54, 5. Vaajakosken Kuohu 48, 6. Mäntän Valo 46, 7. Nokian Pyry 40, 8. Kuopion Kisa-Veikot 32, 9. Suolahden Urho 25, 10. Muuramen Yritys, Ilmajoen Kisailijat 20, 12. Harjun Woima Jyväskylä13, 13. Viialan Pyry, Alavuden urheilijat 10, 15. Jämsänkosken Jyry 3

Osanottajia 72, Seuroja 15, Otteluita 106

Olavi Niemen Muistopainit 01.02.2014, Pori

Aloittelijat työt 25 kg:1.Nella Honkaniemi KooVee, 2.Fanni Vettenranta PPM, 3.Heini Lampinen KooVee, 4.Juulia Vihanto PPM

Aloittelijat 18 kg: 1. Onni Salonen PPM, 2. EkkuTarkkio PPM, 3. Vilho Willman PPM

Aloittelijat 23kg: 1. Peetu Niittynen PPM, 2. Matti Westerbacka PPM, 3. Eemeli Toivonen PPM, 4. Robin Lindeman PPM

Aloittelijat 28 kg: 1. Valtteri Juhola RV, 2. Joona Wallin PPM, 3. Markus Luoma PPM

Aloittelijat 30 kg: 1. Rico Arkko AuPs, 2. Tino Harjunen KanKu, 3. Oskari Kangas PPM, 4. Aleksi Anttila RV

Aloittelijat 45kg: 1. Justus Erkkilä RV, 2. Eero Laakeristo RV

Aloittelijat 65 kg: 1. Janne Heiskala KanKu, 2. Kaarle Leinonen KanKu, 3. Mikael Salomäki KanKu

Tytöt 28 kg: 1. Veera Lehtimäki LaVe, 2. Vilma Lehtimäki LaVe, 3.Milla Törhönen TaVo, 4. Lotta Vettenranta PPM

Pojat 8v. 22kg: 1. Robi Kristjuhan Palusalu, 2. Nestori Vettenranta PPM, 3.Ukko Tarkkio PPM

Pojat 8 v. 25 kg: 1. Felix Lamminen PPM, 2. Atte Wallin PPM, 3. Niilo Niittynen PPM, 4. Rene Savolainen KanKu

Pojat 8v. 28 kg: 1. Veikko OjalaPPM, 2. Markus Törhönen TaVo, 3. Veeti Kuukkanen TWM

Pojat 8v. 34kg: 1. Niko Santamäki PPM, 2. Roope Rusi TWM, 3. Paavo Lehto PYRY, 4. Samuli Haaramo PYRY

Pojat 10 v. 26 kg: 1. Juuso Porri PPM, 2. Juhan Kristjuhan Palusalu, 3. Eetu Hautaniemi, PPM

Pojat 10 v. 28kg: 1. VikkeTarkkio PPM, 2. Leevi Joutsenlahti PPM, 3. Joonas Koivisto TWM

Pojat 10 v. 33 kg: 1. Kasperi Joutsenlahti PPM, 2. Santtu Räsänen JPI, 3. Eemeli Nuorhonen TWM, 4. Esa Lohi PYRY

Pojat 10 v. 45 kg: 1. Veeti Järvinen PYRY, 2. Eemeli Mahkonen TWM

Pojat 12 v. 30kg: 1. Kristo Merilain Palusalu, 2. Nino Oksanen TWM, 3. Eemeli Mikkola PPM, 4. Ossi Hurmansalo KooVee

Pojat 12 v. 33kg: 1. Akseli Orava TWM, 2. Ekke Leitham Palusalu, 3. Nico Hakala TaVo, 4. Vili Nieminen MäVa

Pojat 12 v. 38kg: 1. Daniel Koskinen TWM, 2. Mikael Hellman PPM, 3. Akseli Virtanen PPM, 4. Roope Huttula KanKu, 5. Anssi Lampinen KooVee

Pojat 12 v. 45kg: 1. Risto Pajunen PYRY, 2. Torsti Vuorisalo KankU, 3. Mikael Kaupinsalo UU

Pojat 14 v. 48 kg: 1. Aho Leitham Palusalu, 2.Petteri Salmi AuPs, 3. Wiljam Koivisto TWM, 4. Miko Tynys KooVee

Pojat 14v. 55 kg: 1. Julius Järvinen TWM, 2. Juho Poutanen AuPs

Pojat 14 v. 58kg: 1. UkuLeitham Palusalu, 2. Urho Hietaniemi PeTo, 3. Martti Porkka PYRY

Pojat 14 v. 65kg: 1. Kalle Pajunen PYRY, 2. Lauri Pajunen PYRY, 3. Aaro Punkari KankU

Pojat 17 v. 72 kg: 1. Markus Kallio TWM, 2. Jone Nieminen RV, 3. Paavo Porkka PYRY, 4. Jesse Angervo TW

Pojat 17 v. 80kg: 1. Eetu Lehtinen KanKu, 2. Patrik Mäkinen AuPs

Seurapisteet:
1. PPM 79p, 2. TWM 64p, 3. PYRY 41p, 4. Palusalu 28p, 5. KankU 21p, 6. AuPs 15p, 7. TaVo 13p, 8. LaVe 11p, 9. KooVee 8p, 10. Peto,RV,JPI 5p, 13. UU 4p, 14. MäVa 3p

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lounais-Suomen ja Hämeen aluemestaruuskilpailut 8.2.2014

Turku (TWM)

Miehet
59 kg: 1) Eemeli Kunttu Turun Voimamiehet.
71 kg: 1) Markus Kallio Turun Voimamiehet.
75 kg: 1) Jone Nieminen Rauman Voimailijat.
85 kg: 1) Allan Järvi Turun Voimamiehet.
98 kg: 1) Nestor Helander Rauman Voimailijat.

Pojat alle 17v:
29 kg: 1) Nino Oksanen Turun Voimamiehet, 2) Vikke Tarkkio Porin Painimiehet, 3) Joonas Koivisto Turun Voimamiehet, 4) Marcus Törhönen Tampereen Voimailijat, 5) Veeti Kuukkanen Turun Voimamiehet.
32 kg: 1) Akseli Orava Turun Voimamiehet, 2) Aleksi Joensuu Kankaanpään Urheilijat, 3) Ossi Hurmansalo Koovee, 4) Olli Haikka Viialan Pyry.
35 kg: 1) Nico Hakala Tampereen Voimailijat, 2) Esa Lohi Nokian Pyry, 3) Tuomas Sinervö Viialan Pyry, 4) Eemeli Nurhonen Turun Voimamiehet.
38 kg: 1) Akseli Virtanen Porin Painimiehet, 2) Jesse Mäenpää Mäntän Valo. 3) Eemeli Rautanen Viialan Pyry, 4) Valtteri Hussa Rauman Voimailijat.
42 kg: 1) Mikael Hellman Porin Painimiehet, 2) Daniel Koskinen Turun Voimamiehet, 3) Eemeli Mahkonen Turun Voimamiehet, 4) Arttu Karonen Turun Toverit.
46 kg: 1) Elmer Mattila Koovee, 2) Wiljam Koivisto Turun Voimamiehet, 3) Wiljami Kartila Tampereen Voimailijat, 4) Risto Pajunen Nokian Pyry.
50 kg: 1) Joonas Mört Turun Voimamiehet, 2) Aleksi Simojoki Turun Voimamiehet, 3) Daniel Laitinen Tampereen Voimailijat, 4) Veeti Järvinen Nokian Pyry.
54 kg: 1) Mattias Poutanen Auranmaan Painiseura, 2) Sami Arrasvuori Koovee, 3) Topias Huhtamäki Tampereen Voimailijat.
58 kg: 1) Eemeli Kunttu Turun Voimamiehet, 2) Markus Repo Turun Voimamiehet, 3) Meli Salin UU Uusikaupunki, 4) Julius Järvinen Turun Voimamiehet, 5) Juho Poutanen Auranmaan Painiseura.
63 kg: 1) Jere Korpela Koovee, 2) Artjom Shapovalov Koovee, 3) Jaakko Eskonen Koovee.
69 kg: 1) Markus Kallio Turun Voimamiehet, 2) Jarkko Iltanen Viialan Pyry, 3) Kalle Pajunen Nokian Pyry, 4) Lauri Pajunen Nokian Pyry, 5) Niko Karinkanta Tampereen Painiseura.
76 kg: 1) Miska Mettälä Tampereen Voimailijat, 2) Arttu Vähämaa Tampereen Painiseura, 3) Roope Viitanen Tampereen Painiseura, 4) Paavo Porkka Nokian Pyry, 5) Patrik Mäkinen Auranmaan Painiseura.
85 kg: 1) Eetu Lehtinen Kankaanpään Urheilijat.

Aloittelijat 7v:
23 kg: 1) Ukko Tarkkio Porin Painimiehet, 2) Fanni Vettenranta Porin Painimiehet, 3) Anton Hautala Raision Voimamiehet, 4) Leevi Nurmi Turun Voimamiehet, 5) Liam Ferguson Raision Voimamiehet.
25 kg: 1) Nestori Vettenranta Porin Painimiehet, 2) Rene Savolainen Kankaanpään Urheilijat 3) Elmo Kuorilehto Raision Voimamiehet, 4) Heini Lampinen Koovee, 5) Brandon Ferguson Raision Voimamiehet.

Aloittelijat 9v:
32 kg: 1) Jere Saukkonen Tampereen Voimailijat, 2) Rico Arkko Auranmaan Painiseura, 3) Eliel Veräjänkorva Turun Voimamiehet, 4) Julius Helander Turun Voimamiehet.
35 kg: 1) Veeti Huhtamäki Tampereen Voimailijat, 2) Milla Törhönen Tampereen Voimailijat, 3) Roope Rusi Turun Voimamiehet, 4) Niko Sintonen Turun Voimamiehet.

Aloittelijat 10v:
28 kg: 1) Nella Honkaniemi Koovee, 2) Arsenij Smirnov Mäntän Valo, 3) Lotta Vettenranta Porin Painimiehet, 4) Otso Hentula Turun Voimamiehet.

Aloittelijat 11v:
45 kg: 1) Marcin Zyl Kankaanpään Urheilijat, 2) Jurgen Järvi Turun Voimamiehet.

Aloittelijat 13v:
60 kg: 1) Teemu Sinervö Viialan Pyry, 2) Milja Suopajärvi Koovee.

Ystävyysottelut
80 kg: 1) Marko Kainulainen Turun Voimamiehet, 2) Allan Järvi Turun Voimamiehet.
84 kg: 1) Nestor Helander Rauman Voimailijat, 2) Eetu Lehtinen Kankaanpään Urheilijat.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

15.2 Taisto Kangasniemen XVI muistopainit

Tytöt
28 kg: 1. Honkaniemi Nella KOOVEE, 2. Lampinen Heini
38 kg: 1. Törhönen Milla TaVo, 2. Laakso Mea KarkU
52 kg: 1. Supajärvi Mija KOOVEE
62 kg: 1. Minkkinen Katri MuurY

Aloittelijat
20 kg: 1. Krisjuhan Robi Palusalu, 2. Lindeman Benjamin PPM, 3. Kaura Mauno KOOVEE
21 kg: 1. Iisakka Pauli KarkU, 2. Aromaa Lasse KOOVEE, 3. Iisakki Erkki KarkU, 4. Laamanen Lenni JäVo
23 kg: 1. Lassila Aaron KOOVEE, 2. Palkonen Jimi KOOVEE, 3. Ismola Iiro KOOVEE
26 kg: 1. Tiernari Ville KuRy, 2. Kaasalainen Vili VaKp, 3. Thornley Niklas TaPs
27 kg: 1. Salonen Jesper MäVa, 2. Kankkunen Kasper SuolU, 3. Juhola Valtteri RV, 4. Ortiz Pepe TaPs
28 kg: 1. Koivuniemi Ossi PYRY, 2. Hongisto Mike LoVo, 3. Wallin Joona PPM
29 kg: 1. Blomqvist Arttu Lovo, 2. Pienimäki Eelis KOOVEE, 3. Palolampi Eemeli HVm
32 kg: 1. Muistovuori Oiva Lovo, 2. Blomqvist Arlex Lovo, 3. Saukkonen Jere TaVo, 4. Haaramo Samuli PYRY
34 kg: 1. Huhtamäki Veeti TaVo, 2. Jarkkola Jami TaPs, 3. Mikkola Matias KOOVEE
37 kg: 1. Karakaya Murat VV, 2. Laaksonen Nino Lovo, 3. Zhu Jaakko TaVo 4. Karttunen Elias HVm
46 kg: 1. Järvinen Veeti PYRY, 2. Virtanen Jassen ViPy, 3. Rikala Mikko HVm

Pojat 10 v
26 kg: 1. Krissjuhan Juhan Palusalu, 2. Törhönen Markus TaVo, 3. Wallin Atte PPM
28 kg: 1. Hakola Joona JäVo, 2. Puromäki Niko ÄH, 3. Hautaniemi Eetu PPM, 4. Palmroth Tenho MäVa
30 kg: 1. Haikka Olli ViPy, 2. Karppinen Kasperi VV, 3. Palm Niklas KurkU, 4. Palm Mikael  KarkU
32 kg: 1. Iisakka Topi KarkU, 2. Hirvelä Daniel KOOVEE, 3. Karppinen Santeri VV, 4. Ekroos Jere VV, 5. Vahantapohja Arttu KuRy
37 kg: 1. Räsänen Santtu JPI, 2. Esa Lohi PYRY, 3. Sinervö Tuomas  ViPy, 4. Salonen Asser MäVa, 5. Vehkala Tuukka SuolU, 6. Metsänen Santeri KarkU, 7. Raittinen Eeli KOOVEE

Pojat 13 v
28 kg: 1. Enroth Viljo VuVe, 2. Hirvelä Sebastian KOOVEE, 3. Smirnov Arsenij MäVa
31 kg: 1. Laitinen Teo VaSa, 2. Lindeman Aleksi VuVe, 3. Mikkola Eemeli PPM, 4. Pitkänen Joni SuolU
32 kg: 1. Tallgren Henri KarkU, 2. Hurmansalo Ossi KOOVEE, 3. Purolainen Veeti KOOVEE
33 kg: 1. Leitham Ekke Palusalu, 2. Hakala Nico, TaVo, 3. Salonen Lauri LA, 4. Nieminen Vili MäVa
36 kg: 1. Lampinen Anssi KOOVEE, 2. Vehkala Santtu SuolU, 3. Hakala Verneri VaKp, 4. Keto Kalle SuolU
38 kg: 1. Hynninen Niko VuVe, 2. Virtanen Akseli PPM, 3. Rautanen Eeemeli ViPy, 4. Toivola Elias VV, 5. Palm Jere KarkU
42 kg: 1. Hongisto Jere Lovo, 2. Lähteenmäki Tatu TaVo, 3. Marttonen Elmeri KirkU, 4. Mäenpää Jesse MäVa, 5. Äijälä Jarkko KuRy
45 kg: 1. Andersson Niko KarkU, 2. Salonen Esadori MäVa, 3. Pajunen Risto PYRY, 4. Virola Aapo KOOVEE
49 kg: 1. Heinonen Jimi JäJy, 2. Toiva Jiri VaSa, 3. Tynys Miko KOOVEE, 4. Alanen Pyry KuRy
53 kg: 1. Ruusila Eemeli JäVo, 2. Marttonen Sakari KirkI, 3. Nyman Rainer TaVo
60 kg: 1. Sinervö Teemu ViPy, 2. Poutanen Juho AuPs

Pojat 15 v
45 kg: 1. Marttila Elmer KOOVEE, 2. Seppälä Aleksi IK, 3. Ronkainen Juho VaSa, 4. Nuutinen Väinö VuVe
60 kg: 1. Kotamäki Sampsa KarkU, 2. Kreander Eemeli HyPk, 3. Ismail Mitja KOOVEE
67 kg: 1. Kotamäki Eemi TaVo, 2. Ahlgren Sebastian VuVe, 3. Lindholm Jesse HyPk 4. Pajunen Lauri PYRY

Pojat 17 v
52 kg: 1. Huhtamäki Topias TaVo, 2. Miikki Otto VuVe
65 kg: 1. Iltanen Jarkko ViPy, 2. Ahlgren Roger VuVe, 3. Shapovalov Artjom KOOVEE, 4. Pajunen Kalle PYRY, 5. Hakala Viljo VaKp
73 kg: 1. Mettälä Miska TaVo, 2. Vähämaa Arttu TaPs
79 kg: 1. Moisio Juho MuurY, 2. Salo Ville TaVo, 3. Viitanen Roope TaPs, 4. Lindholm Toni HyPk

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

TaVo:n ikäkausipainit 8.3.2014

Paavo, Kalle, Martti, Lauri, Esa, Veeti, Leevi, Risto

Paavo, Kalle, Martti, Lauri, Esa, Veeti, Leevi, Risto


TYTÖT
24 kg: 1) Fanni Vettenranta PPM, 2) Heini Lampinen Koovee, 3) Janna Hakala JäVo.
27 kg: 1) Lotta Vettenranta PPM, 2) Nella Honkaniemi Koovee.
37 kg: 1) Heta Viemerö JäVo, 2) Iini Enlund HPM, 3) Milla Törhönen TaVo.
54 kg: 1) Salla Keskinen JPI, 2) Milja Suopajärvi Koovee.

ALOITTELIJAT
20 kg: 1) Tuukka Pulkkinen LrTU, 2) Jere Viemerö JäVo, 3) Juho Saukkonen TaVo.
23 kg: 1) Nestori Vettenranta PPM, 2) Jussi Kangasniemi JäVo, 3) Lasse Aromaa Koovee.
25 kg: 1) Jesse Mustonen VaSa, 2) Vili Kaasalainen VaKp, 3) Rene Savolainen KankU.
28 kg: 1) Jesper Salonen MäVa, 2) Jimi Lohman VoVi, 3) Mike Hongisto LoVo.
30 kg: 1) Eemeli Palolampi HVm, 2) Niclas Thornley TaPs, 3) Sampo Virta Koovee.
35 kg: 1) Veeti Huhtamäki TaVo, 2) Niko Santamäki PPM, 3) Jere Saukkonen TaVo.
36 kg: 1) Kasper Pääkkönen LoVo, 2) Aaro Salmelin JPI, 3) Murat Karakaya VV.
46 kg: 1) Marcin Zyl KankU, 2) Onni Sillanpää HWJ, 3) Leevi Mertsalmi HI.

POJAT
8 v.
25 kg: 1) Felix Lamminen PPM, 2) Jimi Tyni VVV, 3) Marcus Törhönen TaVo.

10 v.
25 kg: 1) Juuso Porri PPM, 2) Lauri Perkka IK, 3) Arto Vikström VuVe.
28 kg: 1) Leevi Joutsenlahti PPM, 2) Oliver Pada VVV, 3) Sampo Varpio PoWe.
30 kg: 1) Kasperi Joutsenlahti PPM, 2) Kasperi Karppinen VV, 3) Eero Suoanttila LrTU.
32 kg: 1) Veeti Aalto VaSa, 2) Jesse Tyni VVV, 3) Ukko Pakkanen PoWe.
34 kg: 1) Tuomas Sinervö ViPy, 2) Santtu Räsänen JPI, 3) Eemeli Nurhonen TWM. (Esa Lohi PYRY sijoittui mitallien ulkopuolelle)
36 kg: 1) Niko Heijari LoRi, 2) Atte Puurtinen LA, 3) Jaakko Zhu TaVo.

12 v.
27 kg: 1) Veeti Salovaara IK, 2) Viljo Enroth VuVe, 3) Antti Salminen VoVi.
32 kg: 1) Roni Nevalainen KoPa, 2) Veeti Pulkkinen LrTU, 3) Veeti Purolainen Koovee.
33 kg: 1) Kasperi Kauhanen PoWe, 2) Akseli Orava TWM, 3) Juho Takamaa IK.
35 kg: 1) Joonas Perkka IK, 2) Veeti Näppä SPM, 3) Oskari Rintamäki VVV.
38 kg: 1) Niko Hynninen VuVe, 2) Elias Toivola VV, 3) Jesse Paavola JuKa.
44 kg: 1) Riku Suhonen VaaKu, 2) Elmeri Marttonen KirkU, 3) Risto Pajunen Pyry.
46 kg: 1) Artturi Weckström LA, 2) Esadori Salonen MäVa, 3) Jasse Virtanen ViPy.
47 kg: 1) Eemeli Mahkonen TWM, 2) Tatu Lähteenmäki TaVo, 3) Heikki Mamia TaPs.
50 kg: 1) Leevi Repo Pyry, 2) Veeti Järvinen Pyry, 3) Torsti Vuorisalo KankU.
58 kg: 1) Vexi Puurtinen LA.
65 kg: 1) Niki Zitron VoVi, 2) Teemu Sinervö ViPy, 3) Mikael Salomäki KankU.

14 v.
37 kg: 1) Rasmus Häggström KirkU, 2) Jesse Mäenpää MäVa, 3) Juho Lamberg VaaKu.
41 kg: 1) Aaron Karasti LrTU, 2) Jere Hongisto LoVo.
44 kg: 1) Topias Saari HI, 2) Wiljami Kartila TaVo, 3) Nooa Parviainen VaaKu.
47 kg: 1) Daniel Laitinen TaVo, 2) Vilho Laukkarinen VaaKu, 3) Hermanni Grönroos LrTU.
51 kg: 1) Aleksi Simojoki TWM, 2) Jimi Heinonen JäJy, 3) Petteri Salmi AuPs.
53 kg: 1) Anton Niskanen TWM, 2) Topi Puhakka VoVi.
62 kg: 1) Eemeli Kreander HyPk, 2) Urho Hietaniemi PeTo, 3) Martti Porkka Pyry.
65 kg: 1) Sebastian Ahlgren VuVe, 2) Lauri Pajunen Pyry, 3) Jesse Lindholm HyPk.

17 v.
46 kg: 1) Teemu Laurila VUV, 2) Emil Huovila KoPa 3) Kimi Hölsä Pilke.
58 kg: 1) Tomi Hietalahti HI, 2) Imad Mohammadi VaaKu, 3) Otto Miikki VuVe.
65 kg: 1) Niko Lamberg VaaKu, 2) Roger Ahlgren VuVe, 3) Kalle Pajunen Pyry.
72 kg: 1) Miska Mettälä TaVo, 2) Severi Saari HI, 3) Samu Vilenius HI.
78 kg: 1) Paavo Porkka Pyry, 2) Toni Lindholm HyPk, 3) Artturi Mamia TaPs.
100 kg: 1) Eetu Lehtinen KankU, 2) Simo Karinkanta TaPs.

Osallistujia 178, otteluita 234

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KAUKO LEHTOSEN MUISTOPAINIT JANAKKALA, 22.3.2014

Paavo, Risto, Veeti, Esa, Kalle

Paavo, Risto, Veeti, Esa, Kalle

Pojat 12 v 35 kg:
1) Kasperi Kauhanen PoWe, 2) Jesse Mäkelä PopI, 3) Jasper Salmi YTK, 4) Santtu Räsänen JPI, 5) Väinö Kärkkäinen KoPa, 6) Vili Heikkilä KoPa, 7) Lauri Salonen LA, 8) Esa Lohi PYRY, 9) Eetu Huovila KoPa, 10) Henri Toiva VaSa, 11) Valtteri Keskinen JPI.

Pojat 12 v 46 kg:
1) Elmeri Marttonen KirkU, 2) Roni Piironen VaSa, 3) Leo Kankkunen Haka, 4) Alex Suontakanen YTK, 5) Risto Pajunen PYRY, 6) Tuomo Korhonen JPI.

Pojat 12 v 50 kg:
1) Artturi Weckström LA, 2) Veeti Järvinen PYRY.

Pojat 17 v 69 kg:
1) Niko Gardemeister KoPa, 2) Roger Ahlgren VuVe, 3) Kalle Pajunen PYRY, 4) Sebastian Ahlgren VuVe.

Pojat 17 v 76 kg:
1) Ville Salo TaVo, 2) Rasmus Halttunen HeTa, 3) Paavo Porkka PYRY, 4) Jimi Aaltonen KarkU, 5) Jesse Angervo TWM.

Seurapisteissä 18) Nokian Pyry 15       

Joukkueita 25
Ottelijoita 142
Otteluita 216

 

 

Pääsiäispainit 19.4.2014

20140419_Pääsiäispainit_EsaLohi - Tuomas Sinervö (ViPy)

20140419_Pääsiäispainit_EsaLohi - Tuomas Sinervö (ViPy)

Miehet

66 kg: 1) Kalle Poutanen AuPs, 2) Sami Koivisto SaPs.

75 kg: 1) Ismo Korhonen PopI, 2) Jerry Pitkänen HeTa, 3) Jone Nieminen RV.

98 kg: 1) Kare Molander LoVo, 2) Juuso Liukko RV, 3) Lauri Lehtinen KankU.

 

Pojat 17 v.

50 kg: 1) Timmy Sköld NBK, 2) Elmer Mattila Koovee.

58 kg: 1) Jesse Nieminen RV, 2) Meli Salin UU, 3) Anton Niskanen TWM, 4) Thomas Hindersson LoVo.

69 kg: 1) Jacob Logård NBK, 2) Salim Al Rays HBK, 3) Ville Tuomi ViPy, 4) Lauri Pajunen PYRY, 5) Aaro Punkari KankU.

76 kg: 1) Jesse Angervo TWM, 2) Patrik Mäkinen AuPs.

+85 kg: 1) Nestor Helander RV, 2) Elmo Koskinen YTK, 3) Eetu Lehtinen KankU.

 

Pojat 13 v.

32 kg: 1) Hugo Karlsson HBK, 2) Akseli Orava TWM, 3) Teo Laitila VaSa, 4) Juho Takamaa IK, 5) Akseli Erkkola HPM, 6) Nino Oksanen TWM.

35 kg: 1) Tino Ojala Haka, 2) Kasperi Kauhanen PoWe, 3) Onni Rintamäki YKV, 4) Nestori Mannila YKV, 5) Jesse Mäkelä PopI, 6) Nico Hakala TaVo, 7) Sebastian Al Rays HBK.

38 kg: 1) Miko Elkala LA, 2) Anssi Lampinen Koovee, 3) Akseli Virtanen PPM, 4) Eemeli Rautanen ViPy, 5) Markus Suontakanen YTK, 6) Oskar Karlsson HBK, 6) Nino Laaksonen LoVo.

42 kg: 1) Joona Mustonen VaSa, 2) Eetu Pulliainen Haka, 3) Mikael Hellman PPM, 4) Alex Suontakanen YTK

5) Valtteri Hussa RV, 5) Hamze Ehsani HBK.

46 kg: 1) Risto Pajunen PYRY, 2) Mikael Kaupinsalo UU.

50 kg: 1) Aleksi Simojoki TWM, 2) Måns Klostermann NBK, 3) Arian Ehsani HBK, 4) Lenni Silokivi UU.

58 kg: 1) Akseli Salin Haka, 2) Teemu Sinervö ViPy, 3) Juho Poutanen AuPs

 

Pojat 10 v.

26 kg: 1) Felix Lamminen PPM, 2) Alexander Sakas HBK, 3) Hugo Rintamäki YKV, 4) Elmo Kuorilehto RVM.

29 kg: 1) Vikke Tarkkio PPM, 2) Joonas Koivisto TWM, 3) Sam Dehghan VaSa, 4) Eetu Hautaniemi PPM, 5) Viggo Laukkanen HBK, 6) Juuso Porri PPM, 6) Marcus Törhönen TaVo.

32 kg: 1) Kasperi Joutsenlahti PPM, 2) Leevi Joutsenlahti PPM, 3) Adrian Foughani HBK, 4) Veeti Kuukkanen TWM.

35 kg: 1) Veeti Aalto VaSa, 2) Tuomas Sinervö ViPy, 3) Eemeli Nurhonen TWM, 4) Esa Lohi PYRY.

42 kg: 1) Leo Foughani HBK, 2) Arttu Karonen TuTo.

46 kg: 1) Hamza Sertcanli HBK, 2) Eemeli Mahkonen TWM.

50 kg: 1) Veeti Järvinen PYRY, 2) Roope Kataja PPM.

 

Tytöt

26 kg: 1) Amelia Samuellsson HBK, 2) Fanni Vettenranta PPM.

30 kg: 1) Aliisa Tuomi ViPy, 2) Lotta Vettenranta PPM.

47 kg: 1) Julia Wale NBK, 2) Elli Tuomi ViPy.

 

Aloittelijat

23 kg: 1) Ukko Tarkkio PPM, 2) Eemil Helle TWM, 3) Freddy Samuelsson NBK, 4) Leo Lohi PYRY.

26 kg: 1) Oskari Pursiainen YTK, 2) Jesse Mustonen VaSa, 3) Valtteri Juhola RV, 4) Kasperi Similä TWM, 5) Iiro Silvennoinen HWJ.

27 kg: 1) Vili Kaasalainen VaKP, 2) Casper Naukkarinen HWJ, 3) Feliks Paunila PYRY.

30 kg: 1) Arttu Blomqvist LoVo, 2) Reko Mäki PeTo, 3) Johannes Jalonen PeTo, 4) Mike Hongisto LoVo.

32 kg: 1) Matias Jalonen PeTo, 2) Joakim Hindersson LoVo, 3) Otto Laaksonen PoWe, 4) Rico Arkko AuPs, 5) Justus Laukkanen UU.

34 kg: 1) Oiva Murtovuori LoVo, 2) Kasimir Hindersson LoVo, 3) Paavo Lehto PYRY.

36 kg: 1) Antti-Jussi Laukkanen UU, 2) Venla Tuominen UU, 3) Mehrad Karami TWM, 4) Niko Santamäki PPM, 5) Samuli Haaramo PYRY.

55 kg: 1) Marcin Zyl KankU, 2) Juuso Lohva PopI.

 

Ystävyysottelu:

1) Kalle Poutanen AuPs, 2) Ismo Korhonen PopI.

 

Painijoita 121, otteluita yhteensä +162.

----------------------------------------------------------------------

Keski-Suomen OP-painit 26.4.2014

20140426_Vaajakoski_Kalle

20140426_Vaajakoski_Kalle

Vaajakoski (VaaKu)

Pojat 9 v. sijat 1-6

23 kg: 1) Atte Suhonen Haukiputaan Heitto, 2) Lenni Leikkari Seinäjoen Paini-Miehet, 3) Roni Heikkinen Liperin Taimi.
26 kg: 1) Tatu Pulkkinen Lappeenrannan Työväen Urheilijat, 2) Joona Hattunen Liperin Taimi, 3) Iiro Silvennoinen Harjun Woima Jyväskylä.
29 kg: 1) Markus Loponen Oulun Pyrintö, 2) Jimi Väätäinen Vieskan Voima, 3) Aaron Tuomisto Seinäjoen Paini-Miehet, 4) Paulus Tuomisto Seinäjoen Paini-Miehet, 5) Hugo Lehtimäki Lappajärven Veikot, 6) Jesper Salonen Mäntän Valo.
32 kg: 1) Eero Suoanttila Lappeenrannan Työväen Urheilijat, 2) Olli Haikka Viialan Pyry, 3) Santeri Karppinen Viipurin Voimailijat, 4) Valtteri Kinnunen Harjun Woima Jyväskylä.

Pojat 13 v. sijat 1-6

32 kg: 1) Valtteri Raudasoja Lapin Lukko, 2) Nico Hakala Tampereen Voimailijat, 3) Rasmus Heikura Oulun Pyrintö, 4) Veeti Tuuri Seinäjoen Paini-Miehet, 5) Roni Nevalainen Kouvolan Painijat, 6) Touko Ropponen Ilmajoen Kisailijat.
35 kg: 1) Kasperi Kauhanen Porvoon Weikot, 2) Juho Takamaa Ilmajoen Kisailijat, 3) Juho Lamberg Vaajakosken Kuohu, 4) Tuomas Sinervö Viialan Pyry, 5) Esa Lohi Nokian Pyry, 6) Vili Nieminen Mäntän Valo. (sarjassa 9 kilpailijaa)
38 kg: 1) Jonni Sarkkinen Harjun Woima Jyväskylä, 2) Joonas Perkka Ilmajoen Kisailijat, 3) Otto Malinen Lapin Lukko, 4) Miko Elkala Lahden Ahkera, 5) Anssi Järvinen Lapuan Virkiä, 6) Eemeli Rautanen Viialan Pyry.
42 kg: 1) Eetu Paananen Vieskan Voima, 2) Pauli Järvinen Lapuan Virkiä, 3) Ilari Kurunsaari Seinäjoen Paini-Miehet, 4) Matias Tuukkanen Vaajakosken Kuohu, 5) Aleksi Martiskainen Joensuun Voimailu-Kerho, 6) Asser Salonen Mäntän Valo.
47 kg: 1) Jimi Ahola Vaasan Toverit, 2) Wiljami Kartila Tampereen Voimailijat, 3) Topias Saari Heinolan Isku, 4) Lassi Hyvönen Kuopion Kisa-Veikot, 5) Aapo Viitala Ilmajoen Kisailijat, 6) Joona Vuoti Vieskan Voima, 7-10) Risto Pajunen Nokian Pyry
60 kg: 1) Leevi Louhula Perhon Kiri, 2) Teemu Sinervö Viialan Pyry, 3) Leevi Repo Nokian Pyry, 4) Veeti Järvinen Nokian Pyry.

Pojat 17 v. sijat 1-6
42 kg: 1) Aaron Karasti Lappeenrannan Työväen Urheilijat, 2) Tiitus Mäkelä Perhon Kiri, 3) Jesse Mäenpää Mäntän Valo.
46 kg: 1) Aleksi Seppälä Ilmajoen Kisailijat, 2) Emil Huovila Kouvolan Painijat, 3) Teemu Laurila Voikkaan Urheilu-Veikot, 4) Vilho Laukkarinen Vaajakosken Kuohu, 5) Hermanni Grönroos Lappeenrannan Työväen Urheilijat, 6) Erik Leikkari Seinäjoen Paini-Miehet.
50 kg: 1) Joni Komppa Seinäjoen Paini-Miehet, 2) Santeri Korpela Ilmajoen Kisailijat, 3) Kimi Hölsä Pilkanmaan Pilke.
54 kg: 1) Ville Pasanen Äänekosken Huima, 2) Joonas Ruotsalainen Kuuslahden Nuorisoseura.
58 kg: 1) Ilmari Putula Alavuden Urheilijat, 2) Jami Järvinen Helsingin Haka, 3) Jere Pasanen Äänekosken Huima, 4) Imad Mohammadi Vaajakosken Kuohu.
63 kg: 1) Niko Lamberg Vaajakosken Kuohu, 2) Iivari Isoniemi Ilmajoen Kisailijat, 3) Tomi Hietalahti Heinolan Isku, 4) Jarmo Leskelä Lapin Lukko.
69 kg: 1) Matias Lipasti Ilmajoen Kisailijat, 2) Riku Pasanen Äänekosken Huima, 3) Ville Tuomi Viialan Pyry, 4) Severi Saari Heinolan Isku, 5) Samu Vilenius Heinolan Isku, 6) Kalle Pajunen Nokian Pyry.
76 kg: 1) Iiro Piippo Vaajakosken Kuohu, 2) Jere Hyvärinen Lapuan Virkiä, 3) Paavo Porkka Nokian Pyry, 4) Aleksi Vuorenmaa Lapuan Virkiä, 5) Santeri Jussila Ilmajoen Kisailijat.
85 kg: 1) Juho Moisio Muuramen Yritys.

Tytöt 17 v. sijat 1-6

36 kg: 1) Vilma Lehtimäki Lappajärven Veikot, 2) Veera Lehtimäki Lappajärven Veikot, 3) Aliisa Tuomi Viialan Pyry, 4) Venla Salmela Vieskan Voima.
50 kg: 1) Taru Vainionpää Kuortaneen Kunto, 2) Elli Tuomi Viialan Pyry.
100 kg: 1) Jenna Hurskainen Lahden Ahkera, 2) Katri Minkkinen Muuramen Yritys, 3) Emma Järvinen Varkauden Tarmo.

Seurapisteet
1) Ilmajoen Kisailijat 74, 2) Viialan Pyry 57, 3) Seinäjoen Paini-Miehet 54, 4) Vaajakosken Kuohu 53, 5) Lappeenrannan Työväen Urheilijat 39, 6) Nokian Pyry 38, 7) Vieskan Voima 34, 8) Lapuan Virkiä 31, 9) Heinolan Isku 29, 10) Lapin Lukko 28, 11) Harjun Woima Jyväskylä, Äänekosken Huima 27, 13) Mäntän Valo 26, 14) Lappajärven Veikot 25, 15) Liperin Taimi , Kouvolan Painijat, Perhon Kiri, Muuramen Yritys 19, 19) Oulun Pyrintö, Tampereen Voimailijat 18, 21) Lahden Ahkera 17, 22) Haukiputaan Heitto 14, 23) Kuopion Kisa-Veikot 11, 24) Suolahden Urho, Porvoon Weikot, Vaasan Toverit, Alavuden Urheilijat, Kuortaneen Kunto 10, 29) Joensuun Voimailu-Kerho , Kuuslahden Nuorisoseura , Helsingin Haka 9, 32) Viipurin Voimailijat , Voikkaan Urheilu-Veikot, Pilkanmaan Pilke, Varkauden Tarmo 8.

Osanottajia 124
Seuroja 35
Otteluita 202

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kooveen ikäkausikilpailut 3.5.2014, Hervanta

Lauri, Paavo P, Risto, Leevi, Kalle, Esa, Veeti, Paavo L, Ossi, Leo

Lauri, Paavo P, Risto, Leevi, Kalle, Esa, Veeti, Paavo L, Ossi, Leo

Pojat 17v - Kr.room. (+KLL tasoiset)

35 kg    Pojat 17v    8 Osallistujat
1)    Juho Takamaa    Ilmajoen Kisailijat, 2)    Hugo Hautamäki    Laihian Luja, 3)    Jasper Salmi    Ylä-Tikkurilan Kipinä, 4)    Näppä Veeti    Seinäjoen Paini-Miehet 5)    Oskari Rintamäki    Vaasan Voima-Veikot 6)    Nico Hakala    Tampereen Voimailijat, 7)    Tuomas Sinervö    Viialan Pyry 8)    Nieminen Vili    Mäntän Valo

38 kg    Pojat 17v    6 Osallistujat
1)    Arttu Hakala    Kauhajoen Karhu 2)    Joonas Perkka    Ilmajoen Kisailijat 3)    Akseli Virtanen    Porin Paini-Miehet 4)    Anssi Lampinen    KOOVEE 5)    Eemeli Rautanen    Viialan Pyry 6)    Jedi Lönn    Laihian Luja

46 kg    Pojat 17v    3 Osallistujat
1)    Mikael Hellman    Porin Paini-Miehet 2)    Jere Suojanen    Nurmon Jymy 3)    Aslak Pitkänen    Kuopion Kisa-Veikot

54 kg    Pojat 17v    3 Osallistujat
1)    Topias Huhtamäki    Tampereen Voimailijat 2)    Helander Jonathan    Vaasan Voima-Veikot 3)    Lähde Arttu    Vaasan Voima-Veikot

63 kg    Pojat 17v    5 Osallistujat
1)    Rajakangas Samu    Vaasan Voima-Veikot 2)    Sami Arrasvuori    KOOVEE 3)    Nieminen Jesse    Rauman Voimailijat 4)    Manu Mäkirajala    KOOVEE 5)    Riku Sten    Vaasan Voima-Veikot

69 kg    Pojat 17v    3 Osallistujat
1)    Jarkko Iltanen    Viialan Pyry 2)    Kalle Pajunen    Nokian Pyry 3)    Lauri Pajunen    Nokian Pyry

76 kg    Pojat 17v    5 Osallistujat
1)    Helander Nestor    Rauman Voimailijat 2)    Aleksanteri Sutinen    Seinäjoen Paini-Miehet 3)    Ville Salo    Tampereen Voimailijat 4)    Paavo Porkka    Nokian Pyry 5)    Lehtinen Eetu    Kankaanpään Urheilijat

Pojat 13v - Kr.room.

32 kg    Pojat 13v    4 Osallistujat
1)    Lauri Hakomäki    Vaasan Voima-Veikot 2)    Ossi Hurmansalo    KOOVEE 3)    Sebastian Hirvelä    KOOVEE 4)    Arsenij Smirnov    Mäntän Valo

35 kg    Pojat 13v    4 Osallistujat
1)    Lauri Salonen    Lahden Ahkera 2)    Petteri Alanen    Kurun Ryhti 3)    Tino Ala-Luhtala    Laihian Luja 4)    Veeti Purolainen    KOOVEE

38 kg    Pojat 13v    4 Osallistujat
1)    Juho Alasaari    Laihian Luja 2)    Markus Suontakanen    Ylä-Tikkurilan Kipinä 3)    Roope Huttula    Kankaanpään Urheilijat 4)    Johannes Nukarinen    Laihian Luja

43 kg    Pojat 13v    4 Osallistujat
1)    Tatu Lähteenmäki    Tampereen Voimailijat 2)    Alex Suontakanen    Ylä-Tikkurilan Kipinä 3)    Risto Pajunen    Nokian Pyry 4)    Niko Ala-Luhtala    Laihian Luja

46 kg    Pojat 13v    3 Osallistujat
1)    Esadori Salonen    Mäntän Valo 2)    Luka Hietala    Nurmon Jymy 3)    Akseli Lyyski    Laihian Luja

54 kg    Pojat 13v    4 Osallistujat
1)    Miko Tynys    KOOVEE 2)    Teemu Sinervö    Viialan Pyry 3)    Leevi Repo    Nokian Pyry 4)    Kallio Niko    Porvoon Weikot

Pojat 10v - Kr.room.

27 kg    Pojat 10v    5 Osallistujat
1)    Oliver Pada    Vaasan Voima-Veikot 2)    Tenho Palmroth    Mäntän Valo 3)    Vallu Mäntymäki    Vaasan Voima-Veikot 4)    Riku Koski    Vaasan Voima-Veikot 5)    Lauri Perkka    Ilmajoen Kisailijat

28 kg    Pojat 10v    4 Osallistujat
1)    Aapo Hakala    Kauhajoen Karhu 2)    Sampo Varpio    Porvoon Weikot 3)    Eetu Hautaniemi    Porin Paini-Miehet 4)    Akseli Perkka    Ilmajoen Kisailijat

31 kg    Pojat 10v    4 Osallistujat
1)    Tyni Jesse    Vaasan Voima-Veikot 2)    Olli Haikka    Viialan Pyry 3)    Niko Puromäki    Äänekosken Huima 4)    Hugo Lehtimäki    Lappajärven Veikot

35 kg    Pojat 10v    6 Osallistujat
1)    Esa Lohi    Nokian Pyry 2)    Antti Hyvönen    Kuopion Kisa-Veikot 3)    Santeri Räsänen    Heinolan Isku 4)    Daniel Hirvelä    KOOVEE 5)    Santeri Karppinen    Viipurin Voimailijat 6)    Eeli Raittinen    KOOVEE

40 kg    Pojat 10v    6 Osallistujat
1)    Veeti Kajanne    Ylä-Tikkurilan Kipinä 2)    Leevi Simojoki    Ylä-Tikkurilan Kipinä 3)    Elias Lyyski    Laihian Luja 4)    Jaakko Zhu    Tampereen Voimailijat 5)    Asser Salonen    Mäntän Valo 6)    Saku Loimio    KOOVEE

50 kg    Pojat 10v    3 Osallistujat
1)    Veeti Järvinen    Nokian Pyry 2)    Roope Kataja    Porin Paini-Miehet 3)    Leevi Mertsalmi    Heinolan Isku

Pojat 8v - Kr.room.

26 kg    Pojat 8v    4 Osallistujat
1)    Felix Lamminen    Porin Paini-Miehet 2)    Tyni Jimi    Vaasan Voima-Veikot 3)    Oskari Pursiainen    Ylä-Tikkurilan Kipinä 4)    Vili Lehtinen    KOOVEE

30 kg    Pojat 8v    4 Osallistujat
1)    Luka Kajanne    Ylä-Tikkurilan Kipinä 2)    Eelis Pienimäki    KOOVEE 3)    Severi Lehtonen    Vaasan Voima-Veikot 4)    Törhönen Marcus    Tampereen Voimailijat

35 kg    Pojat 8v    3 Osallistujat
1)    Jere Saukkonen    Tampereen Voimailijat 2)    Niko Santamäki    Porin Paini-Miehet 3)    Viljo Varsanpää    Vaasan Voima-Veikot

Tytöt - Vapaa

30 kg    Tytöt    5 Osallistujat
1)    Lotta Vettenranta    Porin Paini-Miehet 2)    Tuuli Lampinen    KOOVEE 3)    Nella Honkaniemi    KOOVEE 4)    Fanni Vettenranta    Porin Paini-Miehet 5)    Heini Lampinen    KOOVEE

35 kg    Tytöt    4 Osallistujat
1)    Vilma Lehtimäki    Lappajärven Veikot 2)    Aliisa Tuomi    Viialan Pyry 3)    Milla Törhönen    Tampereen Voimailijat 4)    Milja Haatanen    Laihian Luja

40 kg    Tytöt    2 Osallistujat
1)    Pihla Alanen    Kurun Ryhti 2)    Ida Mertsalmi    Heinolan Isku

49 kg    Tytöt    2 Osallistujat
1)    Tiia Räsänen    Heinolan Isku 2)    Elli Tuomi    Viialan Pyry

Aloittelijat - Kr.room.

21 kg    Aloittelijat    3 Osallistujat
1)    Jesse Suojanen    Nurmon Jymy 2)    Leo Lohi    Nokian Pyry 3)    Mauno Kaura    KOOVEE

25 kg    Aloittelijat    5 Osallistujat
1)    Lasse Aromaa    KOOVEE 2)    Iiro Irmola    KOOVEE 3)    Petteri Lehtola    Laihian Luja 4)    Lauri Viitanen    Kurun Ryhti 5)    Joni Kallio    Porvoon Weikot

26 kg    Aloittelijat    4 Osallistujat
1)    Vili Kaasalainen    Valkeakosken Kosken-Pojat 2)    Jose Jaakkola    Tampereen Voimailijat 3)    Aaron Lassila    KOOVEE 4)    Jonathan Niemi    Laihian Luja

27 kg    Aloittelijat    5 Osallistujat
1)    Kaapo Torkko    Vähänkyrön Viesti 2)    Ossi Koivuniemi    Nokian Pyry 3)    Valtteri Juhola    Rauman Voimailijat 4)    Casper Naukkarinen    Harjun Woima Jyväskylä 5)    Feliks Paunila    Nokian Pyry

28 kg    Aloittelijat    5 Osallistujat
1)    Emil Monnet    Vaasan Voima-Veikot 2)    Jesper Salonen    Mäntän Valo 3)    Jani Lakso    Laihian Luja 4)    Nico Warpenius    Heinolan Isku 5)    Elias Leinola    Laihian Luja

30 kg    Aloittelijat    4 Osallistujat
1)    Luka Hautamäki    Laihian Luja 2)    Jimi Saarikivi    Heinolan Isku 3)    Paavo Lehto    Nokian Pyry 4)    Miro Norrgård    Laihian Luja

35 kg    Aloittelijat    5 Osallistujat
1)    Veeti Huhtamäki    Tampereen Voimailijat 2)    Ilari Nukarinen    Laihian Luja 3)    Lauri-Tapani Liikanen    Juupajoen Kamppailijat 4)    Matias Mikkola    KOOVEE 5)    Tino-Petteri Harjunen    Kankaanpään Urheilijat

38 kg    Aloittelijat    4 Osallistujat
1)    Jesse Paavola    Juupajoen Kamppailijat 2)    Murat Karakaya    Viipurin Voimailijat 3)    Niko Tihvonen    Harjun Woima Jyväskylä 4)    Jimi Paavola    Juupajoen Kamppailijat

52 kg    Aloittelijat    5 Osallistujat
1)    Marcin Zyl    Kankaanpään Urheilijat 2)    Antton Kurssi    Laihian Luja 3)    Ville Seppi    Laihian Luja 4)    Akseli Koskinen    Vähänkyrön Viesti 5)    Jasse Virtanen    Viialan Pyry

Seurojen väliset pisteet

1) KOOVEE, 2) Laihian Luja, 3) Vaasan Voima-Veikot, 4) Nokian Pyry, 5) Tampereen Voimailijat, 6) Porin Paini-Miehet, 7) Ylä-Tikkurilan Kipinä, 8) Viialan Pyry, 9) Heinolan Isku, 10) Mäntän Valo, 11) Nurmon Jymy, 12) Ilmajoen Kisailijat, 13) Kurun Ryhti, 14) Rauman Voimailijat, 15) Kankaanpään Urheilijat, 16) Juupajoen Kamppailijat, 17) Kauhajoen Karhu, 18) Porvoon Weikot , 19) Vähänkyrön Viesti, Lappajärven Veikot, 21) Kuopion Kisa-Veikot, 22) Seinäjoen Paini-Miehet , 23) Viipurin Voimailijat, 24) Harjun Woima Jyväskylä, 25) Lahden Ahkera, Valkeakosken Kosken-Pojat, 27) Äänekosken Huima

Kilpailijoita 148
Otteluita 232
Seuroja 27

---------------------------------------------------------------------

6.9.2014 TaVo:n ikäkausikilpailut , vp

TYTÖT
30 kg: 1) Fanni Vettenranta PPM, 2) Nella Honkaniemi Koovee, 3) Heini Lampinen Koovee.
32 kg: 1) Vilma Lehtimäki LaVe, 2) Veera Lehtimäki LaVe, 3) Tuuli Lampinen Koovee.
49 kg: 1) Tiia Räsänen HI, 2) Elli Tuomi ViPy.
58 kg: 1) Milja Suopajärvi Koovee.

ALOITTELIJAT
23 kg: 1) Iiro Irmola Koovee, 2) Leo Lohi Pyry, 3) Mauno Kaura Koovee.
28 kg: 1) Rene Savolainen KankU, 2) Ossi Koivuniemi Pyry.
35 kg: 1) Veeti Huhtamäki TaVo, 2) Jere Saukkonen TaVo, 3) Paavo Lehto Pyry.

POJAT
8v
25 kg: 1) Nestori Vettenranta PPM, 2) Lasse Aromaa Koovee.
29 kg: 1) Jose Jaakkola TaVo, 2) Marcus Törhönen TaVo, 3) Darvin Rashid HI.

10v
30 kg: 1) Leevi Joutsenlahti PPM, 2) Joonas Koivisto TWM, 3) Aapo Hakala KaKa.
35 kg: 1) Kasperi Joutsenlahti PPM, 2) Eemeli Nurhonen TWM, 3) Tuomas Sinervö ViPy, 5) Esa Lohi Pyry
41 kg: 1) Leo Mäkipää HPM, 2) Jaakko Zhu TaVo.
50 kg: 1) Roope Kataja PPM, 2) Veeti Järvinen Pyry, 3) Leevi Mertsalmi HI.

12v
34 kg: 1) Roope Julkunen HPM, 2) Akseli Erkkola HPM, 3) Eemeli Mikkola PPM.
44 kg: 1) Adam Lianov HPM, 2) Tatu Lähteenmäki TaVo, 3) Akseli Virtanen PPM. 4) Risto Pajunen Pyry

14v
42 kg: 1) Arttu Hakala KaKa, 2) Said Tasuhanov HPM, 3) Jesse Mäenpää MäVa.
49 kg: 1) Wiljami Kartila TaVo, 2) Harri Mamia TaPs, 3) Mikael Hellman PPM.
62 kg: 1) Onni Turunen PoWe, 2) Niko Karinkanta TaPs, 3) Teemu Sinervö ViPy.
76 kg: 1) Martti Porkka Pyry.

17v
50 kg: 1) Arttu Lähde VVV.
65 kg: 1) Samu Rajakangas VVV, 2) Kalle Pajunen Pyry.
79 kg: 1) Miska Mettälä TaVo, 2) Paavo Porkka Pyry, 3) Leo Flinkman PoWe.

Osallistujia 71, otteluita 80

------------------------------------------------------------------------------------

20.9.2014 Av. kv. ikäkausipainit (TaPs)

Ossi, Paavo, Oskari, Risto, Esa, Leo, Kasperi

Ossi, Paavo, Oskari, Risto, Esa, Leo, Kasperi

Tytöt
40 kg: 1) Salovesi Mimosa TaPs.
63 kg: 1) Minkkinen Katri MuurY, 2) Suopajärvi Milja Koovee.

Aloittelijat
20 kg: 1) Korhonen Ukko VuVe, 2) Lohi Leo Pyry.
24 kg: 1) Lassila Aaron Koovee, 2) Irmola Iiro Koovee.
28 kg: 1) Törhönen Marcus TaVo, 2) Koivuniemi Ossi Pyry, 3) Huuhtanen Otto
VuVe, 4) Lehtinen Vili Koovee.
31 kg: 1) Kankkunen Kasperi Urho, 2) Pienimäki Eelis Koovee, 3) Suntila Kasper
Pyry, 4) Kvick Oskari Pyry.
39 kg: 1) Salmelin Niilo JPI, 2) Saukkonen Jere TaVo, 3) Virtanen Jere TaPs.

9 v.
28 kg: 1) Vikström Arto VuVe, 2) Naukkanen Casper HWJ.
35 kg: 1) Pakkanen Ukko PoWe, 2) Huhtamäki Veeti TaVo, 3) Lehto Paavo Pyry,
4) Karppinen Santeri VV.

11 v.
26 kg: 1) Lehtinen Jose TaPs, 2) Aromaa Lasse Koovee.
31 kg: 1) Koivisto Joonas TWM, 2) Enroth Ville VuVe, 3) Puromäki Niko ÄH.
33 kg: 1) Karppinen Kasper VV, 2) Virta Sampo Koovee.
34 kg: 1) Hakala Nico TaVo, 2) Sinervö Tuomas ViPy, 3) Hyvönen Antti KKV,
4) Purolainen Veeti Koovee.
37 kg: 1) Räsänen Santtu JPI, 2) Nurhonen Eemeli TWM, 3) Lohi Esa Pyry.
40 kg: 1) Hynninen Niko VuVe, 2) Zhu Jaakko TaVo, 3) Loimio Saku Koovee.
46 kg: 1) Lähteenmäki Tatu TaVo, 2) Korhonen Tuomo JPI, 3) Lindroos Eetu TaPs.

13 v.
39 kg: 1) Ojala Tino Haka, 2) Rautanen Eemeli ViPy.
43 kg: 1) Hongisto Jere LoVo, 2) Lampinen Anssi Koovee, 3) Pajunen Risto Pyry.
48 kg: 1) Hyvönen Lassi KKV, 2) Marttonen Elmeri KirkU.
56 kg: 1) Marttonen Sakari KirkU, 2) Ylisoini Jukka KeU.
60 kg: 1) Österlund Patrick PoWe, 2) Tynys Miko Koovee, 3) Sinervö Teemu ViPy,
4) Poutanen Juho AuPs.

15 v.
37 kg: 1) Sohlman Erkki MuurY.
49 kg: 1) Laitinen Daniel TaVo, 2) Pitkänen Aslak KKV.
75 kg: 1) Vähämaa Arttu TaPs, 2) Moisio Jaakko MuurY, 3) Ahlgren Sebastian VuVe.

17 v.
55 kg: 1) Mattila Elmer Koovee, 2) Miikki Otto VuVe, 3). Nuutinen Väinö VuVe.
65 kg: 1) Järvinen Jami Haka, 2) Leskinen Veeti Haka, 3) Nieminen Jesse RV.
70 kg: 1) Ketola Antti Virkiä, 2) Shapovalov Artjom Koovee, 3) Ahlgren Roger VuVe,
4) Pajunen Kalle Pyry.
77 kg: 1) Mäki-Kuusela Juho Virkiä, 2) Salo Ville TaVo, 3) Hyvärinen Jere Virkiä,
4) Vuorenmaa Aleksi Virkiä.
85 kg: 1) Kortesoja Henri Virkiä, 2) Viitanen Roope TaPs, 3) Mutanen Arttu Haka.
98 kg: 1) Karinkanta Simo TaPs, 2) Helander Nestor RV.

Osallistujia 83, otteluita 83

--------------------------------------------------------------------------

KankU:n ikäkausikilpailut 11.10.2014

Tytöt
26 kg: 1) Adalmiina Arvela KuRy, 2) Anni Tuunainen KankU.
43 kg: 1) Charlotta Lindholm TeRi, 2) Pihla Alanen KuRy, 3) Elsa Roivanen KuRy.

Aloittelijat
19 kg: 1) Niilo Välineva PPM, 2) Leo Lohi Pyry, 3) Eemeli Laukkanen PPM.
22 kg: 1) Erkki Heino RV, 2) Jasper Laukkanen PPM, 3) Vilho Willman PPM.
25 kg: 1) Valtteri Juhola RV, 2) Benjamin Lindeman PPM, 3) Artturi Nieminen KuRy, 4) Robin Lindeman PPM, 5) Lauri Viitanen KuRy.
35 kg: 1) Roope Rusi TWM, 2) Paavo Lehto Pyry.

10v
27 kg: 1) Felix Lamminen PPM, 2) Rene Savolainen KankU.
28 kg: 1) Leevi Joutsenlahti PPM, 2) Joonas Koivisto TWM, 3) Juuso Porri PPM, 4) Tenho Palmroth MäVa, 5) Arsenij Smirnoff MäVa.
29 kg: 1) Olli Haikka ViPy, 2) Eetu Hautaniemi PPM, 3) Marcus Törhönen TaVo, 4) Veikko Ojala PPM, 5) Jesper Salonen MäVa.
32 kg: 1) Kasperi Joutsenlahti PPM, 2) Veeti Huhtamäki TaVo, 3) Arttu-Matias Visakoivu TeRi, 4) Arttu Vahantapohja KuRy.
38 kg: 1) Esa Lohi Pyry, 2) Leonard Palmroth TeRi, 3) Asser Salonen MäVa.
52 kg: 1) Roope Kataja PPM, 2) Veeti Järvinen Pyry, 3) Eemeli Leinonen KuRy.

12v
34 kg: 1) Akseli Orava TWM, 2) Eemeli Mikkola PPM, 3) Vili Nieminen MäVa.
45 kg: 1) Akseli Virtanen PPM, 2) Daniel Koskinen TWM, 3) Risto Pajunen Pyry, 4) Esadori Salonen MäVa, 5) Roope Huttula KankU.
60 kg: 1) Pyry Alanen KuRy, 2) Teemu Roivanen KuRy, 3) Teemu Sinervö ViPy.

14v
42 kg: 1) Mikael Hellman PPM, 2) Jesse Mäenpää MäVa, 3) Eemeli Rantanen ViPy, 4) Valtteri Hussa RV.
60 kg: 1) Urho Hietaniemi PeTo, 2) Juho Poutanen AuPs.
74 kg: 1) Aaro Punkari KankU, 2) Patrik Mäkinen AuPs, 3) Martti Porkka Pyry.

17v
65 kg: 1) Jesse Nieminen RV, 2) Jarkko Iltanen ViPy, 3) Kalle Pajunen Pyry.
90 kg: 1) Nestor Helander RV, 2) Paavo Porkka Pyry, 3) Eetu Lehtinen KankU.

Osanottajia 66
Otteluita 86

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lounais-Suomen aluemestaruuskisat 8.11.2014 Pori

Pojat

26 – 29 kg: 1.Vikke Tarkkio PPM 2.Juuso Porri PPM  3.Joonas Koivisto TWM 4.Eetu Hautaniemi PPM  5.Marcus Törhönen TaVo  
Pojat 32 kg: 1.Leevi Joutsenlahti PPM  2.Eemeli Mikkola PPM 3.Olli Haikka ViiPy  
Pojat 35 kg: 1.Akseli Orava TWM 2.Eemeli Nurhonen TWM  3.Nico Hakala TaVo 4.Kasperi Joutsenlahti PPM 5.Tuomas  Sinervö ViPy 6.Rico Arkko AuPs
Pojat 42 kg: 1.Akseli Virtanen PPM 2.Eemeli Rautanen ViiPy 3.Anssi Lampinen KOOVEE 4.Valtteri Hussa RV 5.Jesse Mäenpää MäVa 5.Jaakko Zhu TaVo 
Pojat 46 kg: 1.Wiljami Kartila TaVo 2.Mikael Hellman PPM 3.Daniel Koskinen TWM 4.Risto Pajunen NoPy 5.Roope Huttula TaVo
Pojat 50 kg: 1.Daniel Laitinen TaVo 2.Veeti Järvinen NoPy            
Pojat 54 kg: 1.Aleksi Simojoki 2.Harri Mamia 3.Roope Kataja 
Pojat 69 kg: 1.Kalle Pajunen 2.Teemu Sinervö 
Pojat 76 kg: 1.Markus Kallio 2.Arttu Vähämaa 3.Aaro Punkari  
Pojat 100 kg: 1.Jone Nieminen 2.Nestor Helander 3.Eetu Lehtinen  

Tytöt 27 kg: 1.Fanni Vettenranta  2.Heini Lampinen 3.Julia Vihanto 
Tytöt 30kg: 1.Lotta Vettenranta  2.Tuuli Lampinen 3.Nella Honkaniemi  4.Suvi Tallgren 
Tytöt 58kg: 1.Milja Suopajärvi  

Aloittelijat 18kg: 1.Vilho Willman 2. Leo Lohi 3. Eemeli Laukkanen 4.Juho Vihanto 
Alottelijat 21kg: 1.Benjamin Lindeman 2.Niilo Välineva 3.Erkki Heino  4.Jasper Laukkanen
Aloittelijat 23kg: 1.Iiro Irmola  2.Robin Lindeman 3.Onni Salonen 
Aloittelijat 26kg: 1.Valtteri Juhola 2.Tatu Pinola  3.Peetu Niitynen 4.Matti Westerbacka 
Aloittelijat 28kg: 1.Nestori Vettenranta 2.Rene Savolainen  3.Ukko Tarkkio 4.Lasse Aromaa 5.Vili Lehtinen 
Aloittelijat 31kg: 1.Felix Lamminen 2.Axel Novak  3.Eelis Pienimäki 4.Kasper Suntila 5.Oskari Kvick 
Aloittelijat 40kg: 1.Veeti Huhtamäki  2.Otto Rinne  3.Paavo Lehto 
Aloittelijat 68kg: 1.Kaarle Leinonen 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tampereen Kooveen ikäkausikilpailut Tampere, 22.11.2014

42 kg Pojat 17v (5 Osallistujat) 1. Arttu Hakala Kauhajoen Karhu 2. Mikael Hellman Porin Paini-Miehet 3. Eemeli Rautanen Viialan Pyry 4. Anssi Lampinen KOOVEE 5. Alex Suontakanen Ylä-Tikkurilan Kipinä
54 kg Pojat 17v (4 Osallistujat) 1. Elmer Mattila KOOVEE 2. Lauri Korkee Ylä-Tikkurilan Kipinä 3. Vilho Laukkarinen Vaajakosken Kuohu 4. Arsi Martikainen Ylä-Tikkurilan Kipinä
58 kg Pojat 17v (4 Osallistujat) 1. Arthur Chamba Popinniemen Isku 2. Sami Arrasvuori KOOVEE 3. Anton Niskanen Turun Voimamiehet 4. Jaakko Kettunen Popinniemen Isku
63 kg Pojat 17v (5 Osallistujat) 1. Jesse Lohva Popinniemen Isku 2. Jesse Nieminen Rauman Voimailijat 3. Meli Salin UU Uusikaupunki 4. Jaakko Eskonen KOOVEE 5. Ilja Vanhala Popinniemen Isku
69 kg Pojat 17v (2 Osallistujat) 1. Artjom Shapovalov KOOVEE 2. Kalle Pajunen Nokian Pyry
85 kg Pojat 17v (4 Osallistujat) 1. Ville Salo Tampereen Voimailijat 2. Nestor Helander Rauman Voimailijat 3. Paavo Porkka Nokian Pyry 4. Eetu Lehtinen Kankaanpään Urheilijat

27 kg Pojat 10v (4 Osallistujat) 1. Felix Lamminen Porin Paini-Miehet 2. Oskari Pursiainen Ylä-Tikkurilan Kipinä 3. Taneli Hyvärinen Hyvinkään Painiklubi 4. Antton Jyrkkänen Hyvinkään Painiklubi 29 kg
Pojat 10v (4 Osallistujat) 1. Aapo Hakala Kauhajoen Karhu 2. Riku Koski Vaasan Voima-Veikot 3. Aku Ahokangas Kälviän Tarmo 4. Aleksi Mattila Hyvinkään Painiklubi
31 kg Pojat 10v (4 Osallistujat) 1. Sampo Varpio Porvoon Weikot 2. Joonas Koivisto Turun Voimamiehet 4. Marcus Törhönen Tampereen Voimailijat
33 kg Pojat 10v (5 Osallistujat) 1. Erik Silm Kälviän Tarmo 2. Nestori Hirvonen Porvoon Weikot 3. Arttu-Matias Visakoivu Teuvan Rivakka 4. Arttu Vahantapohja Kurun Ryhti 5. Tomi Hänninen Kälviän Tarmo
35 kg Pojat 10v (5 Osallistujat) 1. Ukko Pakkanen Porvoon Weikot 2. Eemeli Nurhonen Turun Voimamiehet 3. Daniel Hirvelä KOOVEE 4. Kasperi Karppinen Viipurin Voimailijat 5. Jimi Witick Kälviän Tarmo
38 kg Pojat 10v (4 Osallistujat) 1. Jesper Härkänen Ylä-Tikkurilan Kipinä 2. Tuomas Sinervö Viialan Pyry 3. Veeti Huhtamäki Tampereen Voimailijat 4. Lauri Liikanen Juupajoen Kamppailijat
43 kg Pojat 10v (5 Osallistujat) 1. Leevi Simojoki Ylä-Tikkurilan Kipinä 2. Santtu Räsänen Janakkalan Paini-Ilves 3. Jaakko Zhu Tampereen Voimailijat 4. Oiva Hyyppä Kälviän Tarmo 5. Matias Mikkola KOOVEE
51 kg Pojat 10v (2 Osallistujat) 1. Roope Kataja Porin Paini-Miehet 2. Veeti Järvinen Nokian Pyry

27 kg Tytöt (4 Osallistujat) 1. Olga Ahokangas Kälviän Tarmo 2. Alisa Luostarinen Kälviän Tarmo 3. Anniina Lamberg Kälviän Tarmo 4. Heini Lampinen KOOVEE
32 kg Tytöt (4 Osallistujat) 1. Vilma Lehtimäki Ylistaron Kilpa-Veljet 2. Veera Lehtimäki Ylistaron Kilpa-Veljet 3. Tuuli Lampinen KOOVEE 4. Nella Honkaniemi KOOVEE
44 kg Tytöt (2 Osallistujat) 1. Pihla Alanen Kurun Ryhti 2. Mimosa Salovesi Tampereen Painiseura
58 kg Tytöt (2 Osallistujat) 1. Milja Suopajärvi KOOVEE 2. Wilmiina Pöppönen Kälviän Tarmo

22 kg Aloittelijat (2 Osallistujat) 1. Mauno Kaura KOOVEE 2. Leo Lohi Nokian Pyry
25 kg Aloittelijat (4 Osallistujat) 1. Benjamin Lindeman Porin Paini-Miehet 2. Iiro Irmola KOOVEE 3. Artturi Nieminen Kurun Ryhti 4. Robin Lindeman Porin Paini-Miehet
28 kg Aloittelijat (5 Osallistujat) 1. Valtteri Juhola Rauman Voimailijat 2. Rene Savolainen Kankaanpään Urheilijat 3. Aaron Lassila KOOVEE 4. Vili Lehtinen KOOVEE 5. Lauri Viitanen Kurun Ryhti
30 kg Aloittelijat (4 Osallistujat) 1. Eelis Pienimäki KOOVEE 2. Jose Ortiz Tampereen Painiseura 3. Feliks Paunila Nokian Pyry 4. Leevi Lehti Auranmaan Painiseura
31 kg Aloittelijat (4 Osallistujat) 1. Verne Tienari Kurun Ryhti 2. Sampo Räsänen Janakkalan Paini-Ilves 3. Kasperi Kallio Kälviän Tarmo 4. Axel Nowak KOOVEE
32 kg Aloittelijat (4 Osallistujat) 1. Rico Arkko Auranmaan Painiseura 2. Lassi Kellomäki Tampereen Painiseura 3. Kasper Suntila Nokian Pyry 4. Arvi Tienari Kurun Ryhti
37 kg Aloittelijat (4 Osallistujat) 1. Niilo Salmelin Janakkalan Paini-Ilves 2. Niklas Lehtonen Tampereen Painiseura 3. Topo Turpeinen Kälviän Tarmo 4. Paavo Lehto Nokian Pyry
45 kg Aloittelijat (5 Osallistujat) 1. Vili Honkaharju Kälviän Tarmo 2. Jesse Paavola Juupajoen Kamppailijat 3. Saku Loimio KOOVEE 4. Waltteri Tiainen KOOVEE 5. Tuukka Tuovinen Tampereen Painiseura

34 kg Pojat 14v (4 Osallistujat) 1. Eemeli Mikkola Porin Paini-Miehet 2. Lauri Hakomäki Vaasan Voima-Veikot 3. Ossi Hurmansalo KOOVEE 4. Sebastian Hirvelä KOOVEE
36 kg Pojat 14v (4 Osallistujat) 1. Oskari Rintamäki Vaasan Voima-Veikot 2. Lauri Salonen Lahden Ahkera 3. Petteri Alanen Kurun Ryhti 4. Veeti Purolainen KOOVEE
39 kg Pojat 14v (5 Osallistujat) 1. Kasperi Kauhanen Porvoon Weikot 2. Markus Suontakanen Ylä-Tikkurilan Kipinä 3. Roope Julkunen Helsingin Paini-Miehet 4. Markus Hirvi Kälviän Tarmo 5. Vili Nieminen Mäntän Valo
46 kg Pojat 14v (3 Osallistujat) 1. Konsta Hietala Vaasan Toverit 2. Risto Pajunen Nokian Pyry 3. Eetu Lindroos Tampereen Painiseura
50 kg Pojat 14v (3 Osallistujat) 1. Pyry Alanen Kurun Ryhti 2. Tuomo Korhonen Janakkalan Paini-Ilves 3. Tatu Lähteenmäki Tampereen Voimailijat
63 kg Pojat 14v (5 Osallistujat) 1. Niko Karinkanta Tampereen Painiseura 2. Miko Tynys KOOVEE 3. Urho Hietaniemi Peräseinäjoen Toive 4. Juho Poutanen Auranmaan Painiseura 5. Teemu Sinervö Viialan Pyry
74 kg Pojat 14v (4 Osallistujat) 1. Aaro Punkari Kankaanpään Urheilijat 2. Teemu Roivanen Kuryn Ryhti 3. Patrik Mäkinen Auranmaan Painiseura 4. Martti Porkka Nokian Pyry
85 kg Pojat 14v (1 Osallistujat) Leevi Lindroos Tampereen Painiseura

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

26.12.2018 Tyttöjen haastajaleiri

25.12.2018 haastajaleiri

21.12.2018 Hyvää joulua

11.10.2018 Pyryn paini facebook

        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Edellinen kuukausi Helmikuu 2019 Seuraava kuukausi

© Nokian Pyry ry