Pyryn jaostot

Paini

Tulokset 2016

20.2.2016, Kv. Taisto Kangasniemen XVIII muistopainit

Tampere,


33 kg    Alle 13 v    (4 Osallistujaa)
    1.    Joona Hakola    Järvenpään Voimailijat
    2.    Tenho Palmroth    Mäntän Valo
    3.    Arsenij Smirnov    Mäntän Valo
    4.    Jose Lehtinen    KOOVEE

36 kg    Alle 13 v    (5 Osallistujaa)
    1.    Leevi Joutsenlahti    Porin Paini-Miehet
    2.    Antti Kangasniemi    Järvenpään Voimailijat
    3.    Joni Pitkänen    Suolahden Urho
    4.    Arttu Vahantapohja    Kurun Ryhti
    5.    Axel Nowak    KOOVEE

40 kg    Alle 13 v    (6 Osallistujaa)
    1.    Roope Julkunen    Helsingin Paini-Miehet
    2.    Kasperi Joutsenlahti    Porin Paini-Miehet
    3.    Veeti Purolainen    KOOVEE
    4.    Niko Hyvönen    Kouvolan Painijat
    5.    Tuukka Vehkala    Suolahden Urho
    6.    Vili Nieminen    Mäntän Valo

45 kg    Alle 13 v    (5 Osallistujaa)
    1.    Georg Kristerson     Tartu Kalev
    2.    Lauri Salonen    Lahden Ahkera
    3.    Santtu Vehkala    Suolahden Urho
    4.    Esa Lohi    Nokian Pyry
    5.    Jesse Paavola    Juupajoen Kamppailijat

52 kg    Alle 13 v    (5 Osallistujaa)
    1.    Santtu Räsänen    Janakkalan Paini-Ilves
    2.    Tambet Palgi    Tartu Kalev
    3.    Valtteri Auvinen    Vuoksenniskan Vesa
    4.    Eetu Lindroos    Tampereen Painiseura
    5.    Oiva Mäki    KOOVEE

60 kg    Alle 13 v    (5 Osallistujaa)
    1.    Roope Kataja    Porin Paini-Miehet
    2.    Tuomo Korhonen    Hyvinkään Painiklubi
    3.    Tatu Lähteenmäki    Tampereen Voimailijat
    4.    Robin Samaruutel    Tartu Kalev
    5.    Mikael Kaukonen    Valkeakosken Kosken-Pojat

32 kg    Alle 11 v    (5 Osallistujaa)
    1.    Casper Naukkarinen    Harjun Woima Jyväskylä
    2.    Ossi Koivuniemi    Nokian Pyry
    3.    Feliks Paunila    Nokian Pyry
    4.    Jose Jaakkola    Helsingin Haka
    5.    Vili Lehtinen    KOOVEE

35 kg    Alle 11 v    (6 Osallistujaa)
    1.    Luka Kajanne    Ylä-Tikkurilan Kipinä
    2.    Miro Leinonen    Raision Voimamiehet
    3.    Marcus Törhönen    Tampereen Voimailijat
    4.    Rene Savolainen    Kankaanpään Urheilijat
    5.    Aku Vartio    Tampereen Painiseura
    6.    Eelis Pienimäki    KOOVEE

40 kg    Alle 11 v    (6 Osallistujaa)
    1.    Niklas Lehtonen    KOOVEE
    2.    Pauli Perkiö    Helsingin Haka
    3.    Veeti Huhtamäki    Tampereen Voimailijat
    4.    Kasperi Kankkunen    Suolahden Urho
    5.    Mike Hongisto    Lohjan Voimailijat
    6.    Veikko Ojala    Porin Paini-Miehet

46 kg    Alle 11 v    (2 Osallistujaa)
    1.    Veeti Kajanne    Ylä-Tikkurilan Kipinä
    2.    Lassi Kellomäki    Tampereen Painiseura

50 kg    Alle 11 v    (2 Osallistujaa)
    1.    Jaakko Zhu    Tampereen Voimailijat
    2.    Markus Salovaara    Ilmajoen Kisailijat

25 kg    Alle 9 v    (5 Osallistujaa)
    1.    Eemil Haukilahti    Tampereen Voimailijat
    2.    Ukko Korhonen    Vuoksenniskan Vesa
    3.    Miki Koskinen    Janakkalan Paini-Ilves
    4.    Mauno Kaura    KOOVEE
    5.    Jimi Alanen    Viialan Pyry

--------------------------------------------------

31 kg    Alle 9 v    (4 Osallistujaa)
    1.    Otto Huuhtanen    Vuoksenniskan Vesa
    2.    Niklas Mattsson    Tampereen Voimailijat
    3.    Ilari Leinonen    Raision Voimamiehet
    4.    Iiro Irmola    KOOVEE

35 kg    Alle 9 v    (4 Osallistujaa)
    1.    Karlis-Ander All    Tartu Kalev
    2.    Oliver Alanen    KOOVEE
    3.    Brandon Ferguson    Raision Voimamiehet
    4.    Kasperi Stenius    Järvenpään Voimailijat

43 kg    Alle 15 v    (5 Osallistujaa)
    1.    Jesse Mäkelä    Kouvolan Painijat
    2.    Petteri Alanen    Kurun Ryhti
    3.    Kalle Keto    Suolahden Urho
    4.    Vili Heikkilä    Kouvolan Painijat
    5.    Kristo Keero    Tartu Kalev

52 kg    Alle 15 v    (2 Osallistujaa)
    1.    Jere Hongisto    Lohjan Voimailijat
    2.    Roope Huttula    Kankaanpään Urheilijat

62 kg    Alle 15 v    (3 Osallistujaa)
    1.    Pyry Alanen    Kurun Ryhti
    2.    Harri Mamia    Tampereen Painiseura
    3.    Akseli Helenius    KOOVEE

67 kg    Alle 15 v    (2 Osallistujaa)
    1.    Miko Tynys    KOOVEE
    2.    Robin Krivnem    Tartu Kalev

57 kg    Tytöt    (3 Osallistujaa)
    1.    Mimosa Salovesi    Tampereen Painiseura
    2.    Rosa-Maria Kataja    Porin Paini-Miehet
    3.    Pihla Alanen    Kurun Ryhti

23 kg    Aloittelijat    (3 Osallistujaa)
    1.    Aku Heini    Janakkalan Paini-Ilves
    2.    Leo Lohi    Nokian Pyry
    3.    Etsiina Mamia    Tampereen Painiseura

24 kg    Aloittelijat    (3 Osallistujaa)
    1.    Liisa Lohi    Nokian Pyry
    2.    Juuso Rajala    Nokian Pyry
    3.    Kerttu Uschanoff    Tampereen Painiseura

26 kg    Aloittelijat    (4 Osallistujaa)
    1.    Akseli Ojala    Janakkalan Paini-Ilves
    2.    Karl Lannusalu    kadrina SK
    3.    Vili Aaltonen    Tampereen Voimailijat
    4.    Toivo Lehtonen    Kankaanpään Urheilijat

28 kg    Aloittelijat    (3 Osallistujaa)
    1.    Leevi Järvenpää    KOOVEE
    2.    Topi Lähteenmäki    Tampereen Voimailijat
    3.    Ville Leino    Tampereen Voimailijat

30 kg    Aloittelijat    (4 Osallistujaa)
    1.    Kasperi Kääpä    Järvenpään Voimailijat
    2.    Veeti Vehkala    Suolahden Urho
    3.    Daniel Vuorinen    Tampereen Voimailijat
    4.    Iida Salonen    Lahden Ahkera

34 kg    Aloittelijat    (3 Osallistujaa)
    1.    Manu Viitakangas    KOOVEE
    2.    Simo Nieminen    Muuramen Yritys
    3.    Tuukka Tukiainen    Tampereen Painiseura

39 kg    Aloittelijat    (4 Osallistujaa)
    1.    Veikko Nurmi    Valkeakosken Kosken-Pojat
    2.    Aigar Nurk    kadrina SK
    3.    Aapo Hurskainen    Valkeakosken Kosken-Pojat
    4.    Wille Kolehmainen    Nokian Pyry

44 kg    Aloittelijat    (4 Osallistujaa)
    1.    Veeti Karilainen    Kankaanpään Urheilijat
    2.    Akseli Kinnunen    Suolahden Urho
    3.    Akseli Järvinen    Mäntän Valo
    4.    Aleksander Saramäki    Juupajoen Kamppailijat

82 kg    Alle 17 v    (2 Osallistujaa)
    1.    Eemi Kotamäki    Tampereen Voimailijat
    2.    Juho Kemppi    Sysmän Sisu

92 kg    Alle 17 v    (2 Osallistujaa)
    1.    Jaakko Moisio    Muuramen Yritys
    2.    Artturi Mamia    Tampereen Painiseura

----------------------------------------------------

16.1.2016, Lounais-Suomen ja Hämeen aluemestaruuskilpailut

Turku,

66 kg    Miehet    (1 Osallistujaa)
    1.    Eemeli Kunttu    Turun Voimamiehet

71 kg    Miehet    (1 Osallistujaa)
    1.    Artjom Shapovalov    KOOVEE

80 kg    Miehet    (1 Osallistujaa)
    1.    Markus Kallio    Turun Voimamiehet

98 kg    Miehet    (1 Osallistujaa)
    1.    Eetu Lehtinen    Kankaanpään Urheilijat

29 kg    Pojat alle 17 v.    (8 Osallistujaa)
    1.    Felix Lamminen    Porin Painimiehet
    2.    Jose Lehtinen    KOOVEE
    3.    Olavi Stark    Turun Voimamiehet
    4.    Nestori Vettenranta    Porin Painimiehet
    5.    Ukko Tarkkio    Porin Painimiehet
    6.    Ilari Leinonen    Raision Voimamiehet
    7.    Leevi Nurmi    Turun Voimamiehet
    8.    Iiro Irmola    KOOVEE

32 kg    Pojat alle 17 v.    (4 Osallistujaa)
    1.    Joonas Koivisto    Turun Voimamiehet
    2.    Marcus Törhönen    Tampereen Voimailijat
    3.    Elmo Kuorilehto    Raision Voimamiehet
    4.    Vili Lehtinen    KOOVEE

35 kg    Pojat alle 17 v.    (10 Osallistujaa)
    1.    Vikke Tarkkio    Porin Painimiehet
    2.    Leevi Joutsenlahti    Porin Painimiehet
    3.    Miro Leinonen    Raision Voimamiehet
    4.    Asko Komulainen    Turun Voimamiehet
    5.    Roope Rusi    Turun Voimamiehet
    6.    Rene Savolainen    Kankaanpään Urheilijat
    7.    Eelis Pienimäki    KOOVEE
    8.    Veikko Ojala    Porin Painimiehet
    9.    Veeti Kuukkanen    Turun Voimamiehet
    10.    Eemil Helle    Turun Voimamiehet

38 kg    Pojat alle 17 v.    (7 Osallistujaa)
    1.    Eemeli Nurhonen    Turun Voimamiehet
    2.    Aleksi Joensuu    Kankaanpään Urheilijat
    3.    Veeti Purolainen    KOOVEE
    4.    Rico Arkko    Auranmaan Painiseura
    5.    Eemeli Mikkola    Porin Painimiehet
    6.    Oliver Alanen    KOOVEE
    7.    Niklas Lehtonen    KOOVEE

42 kg    Pojat alle 17 v.    (5 Osallistujaa)
    1.    Akseli Orava    Turun Voimamiehet
    2.    Kasperi Joutsenlahti    Porin Painimiehet
    3.    Nico Hakala    Tampereen Voimailijat
    4.    Veeti Huhtamäki    Tampereen Voimailijat
    5.    Mehrad Karami    Turun Voimamiehet


-----------------------------------------------------

46 kg    Pojat alle 17 v.    (3 Osallistujaa)
    1.    Eemeli Rautanen    Viialan Pyry
    2.    Daniel Koskinen    Turun Voimamiehet
    3.    Esa Lohi    Nokian Pyry

50 kg    Pojat alle 17 v.    (2 Osallistujaa)
    1.    Akseli Virtanen    Porin Painimiehet
    2.    Eetu Lindroos    Tampereen Painiseura

54 kg    Pojat alle 17 v.    (3 Osallistujaa)
    1.    Mikael Hellman    Porin Painimiehet
    2.    Wiljami Kartila    Tampereen Voimailijat
    3.    Risto Pajunen    Nokian Pyry

58 kg    Pojat alle 17 v.    (2 Osallistujaa)
    1.    Roope Kataja    Porin Painimiehet
    2.    Joona Inkinen    Turun Voimamiehet

63 kg    Pojat alle 17 v.    (3 Osallistujaa)
    1.    Aleksi Simojoki    Turun Voimamiehet
    2.    Harri Mamia    Tampereen Painiseura
    3.    Akseli Helenius    KOOVEE

69 kg    Pojat alle 17 v.    (2 Osallistujaa)
    1.    Joonas Mört    Turun Voimamiehet
    2.    Meli Salin    UU Uusikaupunki

100 kg    Pojat alle 17 v.    (1 Osallistujaa)
    1.    Artturi Mamia    Tampereen Painiseura

21 kg    Aloittelijat    (4 Osallistujaa)
    1.    Ekku Tarkkio    Porin Painimiehet
    2.    Navid Karami    Turun Voimamiehet
    3.    Leo Lohi    Nokian Pyry
    4.    Onni Nurmi    Turun Voimamiehet

23 kg    Aloittelijat    (4 Osallistujaa)
    1.    Eemil Haukilahti    Tampereen Voimailijat
    2.    Miro Vairisto    Tampereen Voimailijat
    3.    Rasmus Hirviniemi    Turun Voimamiehet
    4.    Liisa Lohi    Nokian Pyry

26 kg    Aloittelijat    (3 Osallistujaa)
    1.    Eemeli Vesasto    Turun Voimamiehet
    2.    Liam Ferguson    Raision Voimamiehet
    3.    Jarno Leskinen    Raision Voimamiehet

32 kg    Aloittelijat    (3 Osallistujaa)
    1.    Ossi Koivuniemi    Nokian Pyry
    2.    Felix Paunila    Nokian Pyry
    3.    Brandon Ferguson    Raision Voimamiehet

38 kg    Aloittelijat    (2 Osallistujaa)
    1.    Oskari Kvick    Nokian Pyry
    2.    Eemeli Syrjälä    Auranmaan Painiseura

63 kg    Tytöt    (1 Osallistujaa)
    1.    Milja Suopajärvi    KOOVEE

-----------------------------------------------------

9.1.2016 95. Valopainit

Miehet
59 kg: 1) Riku Suhonen VaaKu, 2) Vilho Laukkarinen VaaKu, 3) Lassi Hyvönen KKV.
66 kg: 1) Niko Lamberg VaaKu, 2) Jere Pasanen ÄH, 3) Ville Pasanen ÄH, 4) Pyry Kankaanperä MuurY.
98 kg: 1) Jaakko Moisio MuurY.

P17v
30 kg: 1) Casper Naukkarinen HWJ, 2) Jose Lehtinen Koovee, 3) Victor Saastamoinen KKV, 4) Iiro Silvennoinen HWJ.
35 kg: 1) Eetu Lamberg VaaKu, 2) Tenho Palmroth MäVa, 3) Kasperi Kankkunen SuolU.
42 kg: 1) Veeti Kortehisto NJ, 2) Vili Nieminen MäVa, 3) Veeti Purolainen Koovee, 4) Niko Puromäki SuolU, 5) Eetu Laine HVm.
47 kg: 1) Eemeli Rautanen ViPy, 2) Elias Karttunen HVm, 3) Santtu Vehkala SuolU, 4) Esa Lohi Pyry.
53 kg: 1) Jesse Mäenpää VaaKu, 2) Juho Lamberg VaaKu, 3) Risto Pajunen Pyry, 4) Anssi Lampinen Koovee.

T17v
23 kg: 1) Tinja Autio VaaKu, 2) Liisa Lohi Pyry.
56 kg: 1) Mimosa Salovesi TaPs, 2) Henna Mäkelä MuurY.

Aloittelijat
18 kg: 1) Aleksi Keränen VaaKu, 2) Roe Rajaniemi HWJ, 3) Otto Keränen VaaKu.
23 kg: 1) Eemil Haukilahti TaVo, 2) Miro Vairisto TaVo, 3) Leo Lohi Pyry.
27 kg: 1) Tatu Mehto SuolU, 2) Teo Rajaniemi HWJ.
32 kg: 1) Feliks Paunila Pyry, 2) Antti Härkönen HWJ, 3) Aaro Mäenpää MäVa.
35 kg: 1) Kaapo Matilainen VaaKu, 2) Jere Heino HVm, 3) Eino Saniola HWJ.
38 kg: 1) Aleksi Kinnunen SuolU, 2) Jiko Mehto SuolU.

Seurapisteet:
1) Vaajakosken Kuohu 96, 2) Harjun Woima Jyväskylä ja Suolahden Urho 52, 4) Nokian Pyry 42, 5) Muuramen Yritys ja Mäntän Valo 26, 7) Koovee ja Hämeenkyrön Voimamiehet 24, 9) Tampereen Voimailijat 19, 10) Äänekosken Huoma 17, 11) Kuopion Kisa-Veikot 16, 12) Nurmon Jymy, Viialan Pyry ja Tampereen Painiseura 10.

Osanottajia 48
Seuroja 14
Otteluita 56

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

30 .1.2016, Olavi Niemen Muistopainit

Pori,


Aloittelijat 21kg
1. Eemeli Laukkanen PPM
2. Onni Pakarinen PPM
3. Niko Lindholm PPM

Aloittelijat 24kg
1. Miro Vairisto TaVo
2. Jasper Laukkanen PPM
3. Toivo Lehtonen KankU
4. Eino Isometsä KankU
5. Juho Vihanto PPM

Tytöt aloittelijat 22kg
1. Etsina Mamia TaPs
2. Liisa Lohi Pyry

Tytöt 37kg
1. Lotta Vettenranta PPM
2. Milla Törhönen  TaVo
3. Lotta Laakso UU

Tytöt 54kg
1. Rosa-Maria Kataja PPM
2. Mimosa Salovesi TaPs
3. Venla Tuominen UU

Pojat 9v. 23kg
1. Eemil Haukilahti TaVo
2. Priit Lokotar Palusalu
3. Niilo Välineva PPM
4. Veeti Haataja RVM
5. Leo Lohi Pyry

Pojat 9v. 30kg
1. Nestori Vettenranta PPM
2. Elmo Kuorilehto RVM
3. Ville Kolehmainen Pyry

Pojat 9v. 35kg
1. Oliver Alanen KooVee
2. Brandon Ferguson RVM
3. Veeti Karilainen KankU

Pojat 11v. 28kg
1. Felix Lamminen PPM
2. Daniel Punsila KooVee
3. Iiro Irmola KooVee
4. Jyri Holvitie UU

Pojat 11v. 30kg
1. Niklas Nordqvist TWM
2. Marcus Törhönen TaVo
3. Janno Iljas Palusalu

Pojat 11v. 34kg
1. Simon Tihvan Palusalu
2. Eetu Hautaniemi PPM
3. Eelis Pienimäki KooVee
4. Miro Leinonen RVM

----------------------------------------------------

Pojat 11v. 37kg
1. Niklas Lehtonen KooVee
2. Veikko Ojala PPM
3. Roope Rusi TWM

Pojat 11v. 40kg
1. Ville Rautevaara PPM
2. Lassi Kellomäki TaPs

Pojat 11v. 46kg
1. Ott Tihvan Palusalu
2. Jaakko Zhu TaVo

Pojat 11v. 57kg
1. Roope Kataja PPM
2. Markus Salovaara IK

Pojat 13v. 30kg
1. Juuso Porri PPM
2. Jose Lehtinen KooVee

Pojat 13v. 34kg
1. Leevi Joutsenlahti PPM
2. Eemeli Mikkola PPM
3. Joonas Koivisto TWM

Pojat 13v. 38kg
1. Kasperi Joutsenlahti PPM
2. Eemeli Nurhonen TWM
3. Veeti Purolainen KOOVEE
4. Rasmus Tihvan Palusalu
5. Juho Kortesniemi NJ

Pojat 13v. 40kg
1. Juho Takamaa IK
2. Akseli Orava TWM
3. Atte Kortehisto NJ

Pojat 13v. 46kg
1. Joonas Penkka IK
2. Remi Holvitie UU

Pojat 17v. 52kg
1. Anssi Lampinen KooVee
2. Akseli Virtanen PPM
3. Mikael Hellman PPM

Pojat 17v. 70kg
1. Melikash Salin UU
2. Lenni Silokivi UU

Pojat 17v. 100kg
1. Artturi Mamia TaPs
2. Leevi Lindroos TaPs

Osallistuneita: 69
Seuroja:  12
Otteluita:  80

------------------------------------------------

 

          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Edellinen kuukausi Kesäkuu 2019 Seuraava kuukausi

© Nokian Pyry ry