Pyryn jaostot

Paini

Sarjapainit 2018 - Tulokset

I Osakilpailu, Nokia, 27.1.2018

30 kg    Tytöt    (5 Osallistujaa)
    1.    Maija Lehto    Nokian Pyry
    2.    Fiina Ylä-Mäihäniemi    Tampereen Painiseura
    3.    Etsiina Mamia    Tampereen Painiseura
    4.    Liisa Lohi    Nokian Pyry
    5.    Minni Haukilahti    Tampereen Voimailijat

38 kg    Tytöt    (2 Osallistujaa)
    1.    Jenna Järvenmäki    Nokian Pyry
    2.    Jemina Rauhala    Mäntän Valo

45 kg    Pojat 12v    (2 Osallistujaa)
    1.    Aapo Hurskainen    Valkeakosken Kosken-Pojat
    2.    Jere Heino    Hämeenkyrön Voimamiehet

35 kg    Pojat 11v    (3 Osallistujaa)
    1.    Onni Sivula    Kurun Ryhti
    2.    Jesse Nurmi    Kurun Ryhti
    3.    Otso Rannikko    Tampereen Painiseura

52 kg    Pojat 11v    (4 Osallistujaa)
    1.    Elena Okkonen    KOOVEE
    2.    Toivo Santala    Nokian Pyry
    3.    Tuukka Talvio    Valkeakosken Kosken-Pojat
    4.    Otto Haukijärvi    Nokian Pyry

25 kg    Pojat 10v    (3 Osallistujaa)
    1.    Sasha Ahonen    Kurun Ryhti
    2.    Roni Aho    Nokian Pyry
    3.    Leevi Graichen    Viialan Pyry

32 kg    Pojat 10v    (6 Osallistujaa)
    1.    Daniel Flinck    Valkeakosken Kosken-Pojat
    2.    Leevi Majaniemi    Kurun Ryhti
    3.    Allan Svart    Viialan Pyry
    4.    Konsta Nurminen    Nokian Pyry
    5.    Turo Lähteenmäki    Tampereen Voimailijat
    6.    Riku Pitkänen    Nokian Pyry

37 kg    Pojat 10v    (6 Osallistujaa)
    1.    Eero Haukijärvi    Tampereen Painiseura
    2.    Rasmus Palolampi    Hämeenkyrön Voimamiehet
    3.    Lauri Tallgren    Tampereen Painiseura
    4.    Oliver Pullinen    Nokian Pyry
    5.    Jesse Putkonen    Hämeenkyrön Voimamiehet
    6.    Kaapo Joutsela    Nokian Pyry

40 kg    Pojat 10v    (5 Osallistujaa)
    1.    Nooa Aaltonen    Viialan Pyry
    2.    Ville Kankaanpää    Valkeakosken Kosken-Pojat
    3.    Atte Ahvonen    Nokian Pyry
    4.    Oskari Rantala    Valkeakosken Kosken-Pojat
    5.    Gabriel Deligeosgakis    Tampereen Voimailijat


------------------------------------------------

28 kg    Pojat 9v    (4 Osallistujaa)
    1.    Aaro Vahantapohja    Kurun Ryhti
    2.    Leevi Rustari    Kurun Ryhti
    3.    Juuso Rajala    Nokian Pyry
    4.    Elmo Härkönen    Nokian Pyry

25 kg    Pojat 8v    (4 Osallistujaa)
    1.    Viljami Räisänen    Kurun Ryhti
    2.    Roni Kakkonen    Valkeakosken Kosken-Pojat
    3.    Eino Turunen    Nokian Pyry
    4.    Aarre Okkonen    KOOVEE

27 kg    Pojat 8v    (4 Osallistujaa)
    1.    Joona Rauhala    Mäntän Valo
    2.    Santeri Vannes    Viialan Pyry
    3.    Aaro Mäkelä    Valkeakosken Kosken-Pojat
    4.    Viljami Harjuketo    Nokian Pyry

28 kg    Pojat 8v    (5 Osallistujaa)
    1.    Iivari Salin    Nokian Pyry
    2.    Juho Niemi    Kurun Ryhti
    3.    Johannes Heinonen    Nokian Pyry
    4.    Onni Patrikainen    Viialan Pyry
    5.    Joska Uotila    KOOVEE

32 kg    Pojat 8v    (4 Osallistujaa)
    1.    Eevertti Karppinen    Mäntän Valo
    2.    Eetu Lehtonen    Viialan Pyry
    3.    Jere Tuomisto    Nokian Pyry
    4.    Elias Kataja    Nokian Pyry

22 kg    Pojat 7v    (5 Osallistujaa)
    1.    Tatu Mäkinen    Nokian Pyry
    2.    Jooa Vairisto    Tampereen Voimailijat
    3.    Jaakko Nyman    Nokian Pyry
    4.    Oiva Patrikainen    Viialan Pyry
    5.    Aaro Lehto    Nokian Pyry

24 kg    Pojat 7v    (5 Osallistujaa)
    1.    Eetu Uusitalo    Tampereen Voimailijat
    2.    Eetu Seppälä    Viialan Pyry
    3.    Julius Kinnunen    Tampereen Voimailijat
    4.    Lenni Joutsela    Nokian Pyry
    5.    Eetu Juvonen    Nokian Pyry

20 kg    Pojat 6v    (4 Osallistujaa)
    1.    Henrik Blomerus    Tampereen Painiseura
    2.    Akseli Tanskanen    Tampereen Painiseura
    3.    Ilona Lohi    Nokian Pyry
    4.    Leo Malm    Tampereen Voimailijat

-------------------------------------------------

Nokian Pyryn Sarjapainit 2018 2.osakilpailu Nokia, 17.2.2018

25 kg Pojat 10v 3 Osallistujaa
1. Sasha Ahonen Kurun Ryhti
2. Roni Aho Nokian Pyry
3. Leevi Graichen Viialan Pyry

32 kg Pojat 10v 4 Osallistujaa
1. Leevi Majaniemi Kurun Ryhti
2. Daniel Flinck Valkeakosken Kosken-Pojat
3. Eero Laitinen Nokian Pyry
4. Lassi Tapiola Nokian Pyry

37 kg Pojat 10v 5 Osallistujaa
1. Eero Haukijärvi Tampereen Painiseura
2. Rasmus Palolampi Hämeenkyrön Voimamiehet
3. Oliver Pullinen Nokian Pyry
4. Justus Kunnari KOOVEE
5. Kaapo Joutsela Nokian Pyry

40 kg Pojat 10v 4 Osallistujaa
1. Ville Kankaanpää Valkeakosken Kosken-Pojat
2. Atte Ahvonen Nokian Pyry
3. Oskari Rantala Valkeakosken Kosken-Pojat
4. Mico Partanen Nokian Pyry

Pojat 11v 6 Osallistujaa
35 kg Pojat 11v 4 Osallistujaa
1. Leevi Järvenpää KOOVEE
2. Onni Sivula Kurun Ryhti
3. Jesse Nurmi Kurun Ryhti
4. Otso Rannikko Tampereen Painiseura

52 kg Pojat 11v 2 Osallistujaa
1. Otto Haukijärvi Nokian Pyry
2. Tuukka Talvio Valkeakosken Kosken-Pojat

Pojat 12v 3 Osallistujaa
45 kg Pojat 12v 3 Osallistujaa
1. Jere Heino Hämeenkyrön Voimamiehet
2. Aapo Hurskainen Valkeakosken Kosken-Pojat
3. Martin Almen Hämeenkyrön Voimamiehet

Pojat 6v 7 Osallistujaa
20 kg Pojat 6v 3 Osallistujaa
1. Henrik Blomerus Tampereen Painiseura
2. Ilona Lohi Nokian Pyry
3. Leo Malm Tampereen Voimailijat

21 kg Pojat 6v 4 Osallistujaa
1. Ilmari Toivio Kurun Ryhti
2. Arttu Salonen Tampereen Voimailijat
3. Taavi Järvensivu Nokian Pyry
4. Jarkko Mamia Tampereen Painiseura

22 kg Pojat 7v 5 Osallistujaa
1. Jaakko Nyman Nokian Pyry
2. Tatu Mäkinen Nokian Pyry
3. Jooa Vairisto Tampereen Voimailijat
4. Aaro Lehto Nokian Pyry
5. Oiva Patrikainen Viialan Pyry

--------------------------------------------------------

 

24 kg Pojat 7v 4 Osallistujaa
1. Eetu-Veikko Uusitalo Tampereen Voimailijat
2. Eetu Seppälä Viialan Pyry
3. Julius Kinnunen Tampereen Voimailijat
4. Lenni Joutsela Nokian Pyry

25 kg Pojat 8v 5 Osallistujaa
1. Viljami Räisänen Kurun Ryhti
2. Roni Kakkonen Valkeakosken Kosken-Pojat
3. Eino Turunen Nokian Pyry
4. Aarre Okkonen KOOVEE
5. Veikko Mattila Tampereen Painiseura

27 kg Pojat 8v 4 Osallistujaa
1. Joona Rauhala Mäntän Valo
2. Santeri Vannes Viialan Pyry
3. Aaro Mäkelä Valkeakosken Kosken-Pojat
4. Viljami Harjuketo Nokian Pyry

28 kg Pojat 8v 7 Osallistujaa
1. Juho Niemi Kurun Ryhti
2. Johannes Heinonen Nokian Pyry
3. Iivari Salin Nokian Pyry
4. Onni Patrikainen Viialan Pyry
5. Valtteri Tuomaala Nokian Pyry
6. Onni Aho Valkeakosken Kosken-Pojat
7. Antti Tapiola Nokian Pyry

32 kg Pojat 8v 4 Osallistujaa
1. Eevertti Karppinen Mäntän Valo
2. Turo Lähteenmäki Tampereen Voimailijat
3. Jere Tuomisto Nokian Pyry
4. Lukas Mikolenas Tampereen Painiseura

35 kg Pojat 8v 3 Osallistujaa
1. Volmari Paananen Tampereen Voimailijat
2. Eemeli Raivo Tampereen Painiseura
3. Onni Kuovinen Valkeakosken Kosken-Pojat

28 kg Pojat 9v 5 Osallistujaa
1. Aaro Vahantapohja Kurun Ryhti
2. Leevi Rustari Kurun Ryhti
3. Juuso Rajala Nokian Pyry
4. Iivari Ojala Nokian Pyry
5. Elmo Härkönen Nokian Pyry

24 kg Tytöt 3 Osallistujaa
1. Lotta Haraholma Nokian Pyry
2. Aino Haraholma Nokian Pyry
3. Minni Haukilahti Tampereen Voimailijat

30 kg Tytöt 7 Osallistujaa
1. Viivi Haraholma Nokian Pyry
2. Maija Lehto Nokian Pyry
3. Fiina Ylä-Mäihäniemi Tampereen Painiseura
4. Kerttu Uschanoff Tampereen Painiseura
5. Liisa Lohi Nokian Pyry
6. Etsiina Mamia Tampereen Painiseura
7. Hilma Niemi Viialan Pyry

38 kg Tytöt 2 Osallistujaa
1. Jenna Järvenmäki Nokian Pyry
2. Jemina Rauhala Mäntän Valo

49 kg Tytöt 2 Osallistujaa
1. Elena Okkonen KOOVEE
2. Pilvi Nieminen Mäntän Valo

------------------------------------

Nokian Pyryn Sarjapainit 2018 3.osakilpailu

25 kg Pojat 10v 3 Osallistujaa
1. Sasha Ahonen Kurun Ryhti
2. Roni Aho Nokian Pyry
3. Leevi Graichen Viialan Pyry

32 kg Pojat 10v 4 Osallistujaa
1. Daniel Flinck Valkeakosken Kosken-Pojat
2. Leevi Majaniemi Kurun Ryhti
3. Allan Svart Viialan Pyry
4. Eero Laitinen Nokian Pyry

37 kg Pojat 10v 6 Osallistujaa
1. Rasmus Palolampi Hämeenkyrön Voimamiehet
2. Lauri Tallgren Tampereen Painiseura
3. Eero Haukijärvi Tampereen Painiseura
4. Oliver Pullinen Nokian Pyry
5. Kaapo Joutsela Nokian Pyry
6. Justus Kunnari KOOVEE

40 kg Pojat 10v 4 Osallistujaa
1. Ville Kankaanpää Valkeakosken Kosken-Pojat
2. Nooa Aaltonen Viialan Pyry
3. Oskari Rantala Valkeakosken Kosken-Pojat
4. Atte Ahvonen Nokian Pyry
Pojat 11v 5 Osallistujaa

35 kg Pojat 11v 3 Osallistujaa
1. Leevi Järvenpää KOOVEE
2. Onni Sivula Kurun Ryhti
3. Jesse Nurmi Kurun Ryhti

52 kg Pojat 11v 2 Osallistujaa
1. Tuukka Talvio Valkeakosken Kosken-Pojat
2. Otto Haukijärvi Nokian Pyry

45 kg Pojat 12v 3 Osallistujaa
1. Martin Almen Hämeenkyrön Voimamiehet
2. Jere Heino Hämeenkyrön Voimamiehet
3. Aapo Hurskainen Valkeakosken Kosken-Pojat

20 kg Pojat 6v 4 Osallistujaa
1. Akseli Tanskanen Tampereen Painiseura
2. Henrik Blomerus Tampereen Painiseura
3. Leo Malm Tampereen Voimailijat
4. Ilona Lohi Nokian Pyry

21 kg Pojat 6v 4 Osallistujaa
1. Arttu Salonen Tampereen Voimailijat
2. Ilmari Toivio Kurun Ryhti
3. Taavi Järvensivu Nokian Pyry
4. Jarkko Mamia Tampereen Painiseura

22 kg Pojat 7v 4 Osallistujaa
1. Jaakko Nyman Nokian Pyry
2. Tatu Mäkinen Nokian Pyry
3. Aaro Lehto Nokian Pyry
4. Oiva Patrikainen Viialan Pyry

----------------------------------------------------

 

24 kg Pojat 7v 4 Osallistujaa
1. Eetu-Veikko Uusitalo Tampereen Voimailijat
2. Eetu Seppälä Viialan Pyry
3. Lenni Joutsela Nokian Pyry
4. Julius Kinnunen Tampereen Voimailijat

25 kg Pojat 8v 4 Osallistujaa
1. Viljami Räisänen Kurun Ryhti
2. Roni Kakkonen Valkeakosken Kosken-Pojat
3. Eino Turunen Nokian Pyry
4. Aarre Okkonen KOOVEE

27 kg Pojat 8v 3 Osallistujaa
1. Joona Rauhala Mäntän Valo
2. Santeri Vannes Viialan Pyry
3. Aaro Mäkelä Valkeakosken Kosken-Pojat

28 kg Pojat 8v 6 Osallistujaa
1. Iivari Salin Nokian Pyry
2. Juho Niemi Kurun Ryhti
3. Johannes Heinonen Nokian Pyry
4. Onni Patrikainen Viialan Pyry
5. Valtteri Tuomaala Nokian Pyry
6. Onni Aho Valkeakosken Kosken-Pojat

32 kg Pojat 8v 6 Osallistujaa
1. Eetu Lehtonen Viialan Pyry
2. Eevertti Karppinen Mäntän Valo
3. Turo Lähteenmäki Tampereen Voimailijat
4. Jere Tuomisto Nokian Pyry
5. Lukas Mikolenas Tampereen Painiseura
6. Elias Kataja Nokian Pyry

35 kg Pojat 8v 2 Osallistujaa
1. Eemeli Raivo Tampereen Painiseura
2. Volmari Paananen Tampereen Voimailijat

28 kg Pojat 9v 5 Osallistujaa
1. Aaro Vahantapohja Kurun Ryhti
2. Leevi Rustari Kurun Ryhti
3. Juuso Rajala Nokian Pyry
4. Elmo Härkönen Nokian Pyry
5. Iivari Ojala Nokian Pyry

24 kg Tytöt 2 Osallistujaa
1. Lotta Haraholma Nokian Pyry
2. Aino Haraholma Nokian Pyry

30 kg Tytöt 7 Osallistujaa
1. Viivi Haraholma Nokian Pyry
2. Kerttu Uschanoff Tampereen Painiseura
3. Maija Lehto Nokian Pyry
4. Fiina Ylä-Mäihäniemi Tampereen Painiseura
5. Etsiina Mamia Tampereen Painiseura
6. Liisa Lohi Nokian Pyry
7. Hilma Niemi Viialan Pyry

38 kg Tytöt 1 Osallistujaa
Jemina Rauhala Mäntän Valo

49 kg Tytöt 1 Osallistujaa
Pilvi Nieminen Mäntän Valo

--------------------------------------------------------

Nokian Pyryn Sarjapainit 2018 4.osakilpailu

25 kg Pojat 10v 3 Osallistujaa
1. Sasha Ahonen Kurun Ryhti
2. Roni Aho Nokian Pyry
3. Leevi Graichen Viialan Pyry

32 kg Pojat 10v 4 Osallistujaa
1. Allan Svart Viialan Pyry
2. Daniel Flinck Valkeakosken Kosken-Pojat
3. Leevi Majaniemi Kurun Ryhti
4. Eero Laitinen Nokian Pyry

37 kg Pojat 10v 4 Osallistujaa
1. Eero Haukijärvi Tampereen Painiseura
2. Lauri Tallgren Tampereen Painiseura
3. Rasmus Palolampi Hämeenkyrön Voimamiehet
4. Oliver Pullinen Nokian Pyry

40 kg Pojat 10v 3 Osallistujaa
1. Ville Kankaanpää Valkeakosken Kosken-Pojat
2. Oskari Rantala Valkeakosken Kosken-Pojat
3. Nooa Aaltonen Viialan Pyry

Pojat 11v 5 Osallistujaa
35 kg Pojat 11v 2 Osallistujaa
1. Leevi Järvenpää KOOVEE
2. Onni Sivula Kurun Ryhti

52 kg Pojat 11v 3 Osallistujaa
1. Tuukka Talvio Valkeakosken Kosken-Pojat
2. Toivo Santala Nokian Pyry
3. Otto Haukijärvi Nokian Pyry

Pojat 12v 2 Osallistujaa
45 kg Pojat 12v 2 Osallistujaa
1. Martin Almen Hämeenkyrön Voimamiehet
2. Jere Heino Hämeenkyrön Voimamiehet
Pojat 6v 8 Osallistujaa

20 kg Pojat 6v 4 Osallistujaa
1. Akseli Tanskanen Tampereen Painiseura
2. Henrik Blomerus Tampereen Painiseura
3. Ilona Lohi Nokian Pyry
4. Leo Malm Tampereen Voimailijat

21 kg Pojat 6v 4 Osallistujaa
1. Arttu Salonen Tampereen Voimailijat
2. Ilmari Toivio Kurun Ryhti
3. Taavi Järvensivu Nokian Pyry
4. Jarkko Mamia Tampereen Painiseura

22 kg Pojat 7v 4 Osallistujaa
1. Jaakko Nyman Nokian Pyry
2. Tatu Mäkinen Nokian Pyry
3. Oiva Patrikainen Viialan Pyry
4. Aaro Lehto Nokian Pyry

-----------------------------------------------------

24 kg Pojat 7v 3 Osallistujaa
1. Eetu-Veikko Uusitalo Tampereen Voimailijat
2. Eetu Seppälä Viialan Pyry
3. Julius Kinnunen Tampereen Voimailijat

25 kg Pojat 8v 5 Osallistujaa
1. Viljami Räisänen Kurun Ryhti
2. Roni Kakkonen Valkeakosken Kosken-Pojat
3. Eino Turunen Nokian Pyry
4. Aarre Okkonen KOOVEE
5. Veikko Mattila Tampereen Painiseura

27 kg Pojat 8v 4 Osallistujaa
1. Joona Rauhala Mäntän Valo
2. Santeri Vannes Viialan Pyry
3. Aaro Mäkelä Valkeakosken Kosken-Pojat
4. Viljami Harjuketo Nokian Pyry

28 kg Pojat 8v 6 Osallistujaa
1. Juho Niemi Kurun Ryhti
2. Johannes Heinonen Nokian Pyry
3. Iivari Salin Nokian Pyry
4. Onni Aho Valkeakosken Kosken-Pojat
5. Onni Patrikainen Viialan Pyry
6. Valtteri Tuomaala Nokian Pyry

32 kg Pojat 8v 4 Osallistujaa
1. Turo Lähteenmäki Tampereen Voimailijat
2. Eevertti Karppinen Mäntän Valo
3. Eetu Lehtonen Viialan Pyry
4. Lukas Mikolenas Tampereen Painiseura

35 kg Pojat 8v 2 Osallistujaa
1. Volmari Paananen Tampereen Voimailijat
2. Eemeli Raivo Tampereen Painiseura

28 kg Pojat 9v 5 Osallistujaa
1. Aaro Vahantapohja Kurun Ryhti
2. Elmo Härkönen Nokian Pyry
3. Leevi Rustari Kurun Ryhti
4. Juuso Rajala Nokian Pyry
5. Iivari Ojala Nokian Pyry

24 kg Tytöt 2 Osallistujaa
1. Lotta Haraholma Nokian Pyry
2. Aino Haraholma Nokian Pyry

30 kg Tytöt 6 Osallistujaa
1. Viivi Haraholma Nokian Pyry
2. Maija Lehto Nokian Pyry
3. Kerttu Uschanoff Tampereen Painiseura
4. Liisa Lohi Nokian Pyry
5. Fiina Ylä-Mäihäniemi Tampereen Painiseura
6. Etsiina Mamia Tampereen Painiseura

38 kg Tytöt 2 Osallistujaa
1. Jenna Järvenmäki Nokian Pyry
2. Jemina Rauhala Mäntän Valo

49 kg Tytöt 1 Osallistujaa
Pilvi Nieminen Mäntän Valo

-----------------------------------------------------------

Nokian Pyryn Sarjapainit 2018 - Palkintojärjestys

Tytöt 30 kg:
1) Viivi Haraholma Nokian Pyry 21
2) Maija Lehto Nokian Pyry 17
3) Kerttu Uschanoff Tampereen Painiseura 12
4) Fiina Ylä-Mäihäniemi Tampereen Painiseura 12
5) Liisa Lohi Nokian Pyry 8
6) Etsiina Mamia Tampereen Painiseura 7
7) Hilma Niemi Viialan Pyry 0

Tytöt 38 kg:
1) Jenna Järvenmäki Nokian Pyry 21
2) Jemina Rauhala Mäntän Valo 17

Pojat 12v 45 kg:
1) Martin Almen Hämeenkyrön Voimamiehet 18
2) Jere Heino Hämeenkyrön Voimamiehet 17
3) Aapo Hurskainen Valkeakosken Kosken-Pojat 16

Pojat 11v 35 kg:
1) Leevi Järvenpää KOOVEE 21
2) Onni Sivula Kurun Ryhti 17
3) Jesse Nurmi Kurun Ryhti 13
4) Otso Rannikko Tampereen Painiseura 7

Pojat 11v 52 kg:
1) Tuukka Talvio Valkeakosken Kosken-Pojat 19
2) Otto Haukijärvi Nokian Pyry 16
3) Toivo Santala Nokian Pyry 10

Pojat 10v 25 kg:
1) Sasha Ahonen Kurun Ryhti 21
2) Roni Aho Nokian Pyry 15
3) Leevi Graichen Viialan Pyry 12

Pojat 10v 32 kg:
1) Daniel Flinck Valkeakosken Kosken-Pojat 19
2) Leevi Majaniemi Kurun Ryhti 17
3) Allan Svart Viialan Pyry 15
4) Eero Laitinen Nokian Pyry 10
5) Lassi Tapiola Nokian Pyry 3
6) Konsta Nurminen Nokian Pyry 3
7) Riku Pitkänen Nokian Pyry 1

Pojat 10v 37 kg:
1) Eero Haukijärvi Tampereen Painiseura 21
2) Rasmus Palolampi Hämeenkyrön Voimamiehet 17
3) Lauri Tallgren Tampereen Painiseura 14
4) Oliver Pullinen Nokian Pyry 10
5) Kaapo Joutsela Nokian Pyry 5
6) Justus Kunnari KOOVEE 4
7) Jesse Putkonen Hämeenkyrön Voimamiehet 2

Pojat 10v 40 kg:
1) Ville Kankaanpää Valkeakosken Kosken-Pojat 21
2) Nooa Aaltonen Viialan Pyry 16
3) Oskari Rantala Valkeakosken Kosken-Pojat 13
4) Atte Ahvonen Nokian Pyry 12
5) Mico Partanen Nokian Pyry 3
6) Gabriel Deligeosgakis Tampereen Voimailijat 2

Pojat 9v 28 kg:
1) Aaro Vahantapohja Kurun Ryhti 21
2) Leevi Rustari Kurun Ryhti 15
3) Juuso Rajala Nokian Pyry 12
4) Elmo Härkönen Nokian Pyry 11
5) Iivari Ojala Nokian Pyry 7

Pojat 8v 25 kg:
1) Viljami Räisänen Kurun Ryhti 21
2) Roni Kakkonen Valkeakosken Kosken-Pojat 15
3) Eino Turunen Nokian Pyry 12
4) Aarre Okkonen KOOVEE 9
5) Veikko Mattila Tampereen Painiseura 4

Pojat 8v 27 kg:
1) Joona Rauhala Mäntän Valo 21
2) Santeri Vannes Viialan Pyry 15
3) Aaro Mäkelä Valkeakosken Kosken-Pojat 12
4) Viljami Harjuketo Nokian Pyry 9

Pojat 8v 28 kg:
1) Juho Niemi Kurun Ryhti 19
2) Iivari Salin Nokian Pyry 18
3) Johannes Heinonen Nokian Pyry 14
4) Onni Patrikainen Viialan Pyry 9
5) Valtteri Tuomaala Nokian Pyry 5
6) Onni Aho Valkeakosken Kosken-Pojat 5
7) Joska Uotila KOOVEE 2
8) Antti Tapiola Nokian Pyry 0

Pojat 8v 32 kg:
1) Eevertti Karppinen Mäntän Valo 19
2) Turo Lähteenmäki Tampereen Voimailijat 16
3) Eetu Lehtonen Viialan Pyry 16
4) Jere Tuomisto Nokian Pyry 11
5) Lukas Mikolenas Tampereen Painiseura 8
6) Elias Kataja Nokian Pyry 4

Pojat 7v 22 kg:
1) Jaakko Nyman Nokian Pyry 21
2) Tatu Mäkinen Nokian Pyry 17
3) Aaro Lehto Nokian Pyry 10
4) Oiva Patrikainen Viialan Pyry 10
5) Jooa Vairisto Tampereen Voimailijat 9

Pojat 7v 24 kg:
1) Eetu-Veikko Uusitalo Tampereen Voimailijat 21
2) Eetu Seppälä Viialan Pyry 15
3) Julius Kinnunen Tampereen Voimailijat 12
4) Lenni Joutsela Nokian Pyry 10
5) Eetu Juvonen Nokian Pyry 2

Pojat 6v 20 kg:
1) Akseli Tanskanen Tampereen Painiseura 19
2) Henrik Blomerus Tampereen Painiseura 19
3) Ilona Lohi Nokian Pyry 13
4) Leo Malm Tampereen Voimailijat 11

Pojat 8v 35 kg:
1) Volmari Paananen Tampereen Voimailijat 19
2) Eemeli Raivo Tampereen Painiseura 17
3) Onni Huovinen Valkeakosken Kosken-Pojat 4

Tytöt 24 kg:
1) Lotta Haraholma Nokian Pyry 21
2) Aino Haraholma Nokian Pyry 15
3) Minni Haukilahti Tampereen Voimailijat 4

Tytöt 49 kg:
1) Pilvi Nieminen Mäntän Valo 19
2) Elena Okkonen KOOVEE 7

Pojat 6v 21 kg:
1) Arttu Salonen Tampereen Voimailijat 19
2) Ilmari Toivio Kurun Ryhti 17
3) Taavi Järvensivu Nokian Pyry 12
4) Jarkko Mamia Tampereen Painiseura 9

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Edellinen kuukausi Elokuu 2019 Seuraava kuukausi

© Nokian Pyry ry