Pyryn jaostot

Paini

Sarjapainit 2015 - Tulokset

Nokian Pyryn Sarjapainit 2015 - 1. Osakilpailu 7.2.2015

T 21 kg:
1) Maija Lehto PYRY Nokian Pyry 7
2) Liisa Lohi PYRY Nokian Pyry 5

T 28 kg:
1) Adalmiina Arvela KuRy Kurun Ryhti 7
2) Jenna Järvenmäki PYRY Nokian Pyry 5
3) Joanna Jouppi ViPy Viialan Pyry 4

T 45 kg:
1) Pihla Alanen KuRy Kurun Ryhti 7

P 20 kg:
1) Leo Lohi PYRY Nokian Pyry 7
2) Matias Aromaa KOOVEE KOOVEE 5
3) Reko Ketonen KOOVEE KOOVEE 4

P 22 kg:
1) Eemil Haukilahti TaVo Tampereen Voimailijat 7
2) Jalo Ketonen KOOVEE KOOVEE 5
3) Riku Pitkänen PYRY Nokian Pyry 4

P 23 kg:
1) Leevi Hautamäki KOOVEE KOOVEE 7
2) Mauno Kaura KOOVEE KOOVEE 5
3) Juho Valkama VaKP Valkeakosken Kosken-Pojat 4
4) Kaapo Joutsela PYRY Nokian Pyry 3

P 25 kg:
1) Onni Paasanen KuRy Kurun Ryhti 7
2) Martti Kivimäki ViPy Viialan Pyry 5
3) Jesse Nurmi KuRy Kurun Ryhti 4

P 26 kg:
1) Lasse Aromaa KOOVEE KOOVEE 7
2) Juska Innala ViPy Viialan Pyry 5
3) Iiro Salonen PYRY Nokian Pyry 4
4) Konsta Kulonen PYRY Nokian Pyry 3

P 27 kg:
1) Iiro Irmola KOOVEE KOOVEE 7
2) Artturi Nieminen KuRy Kurun Ryhti 5
3) Atte Ahvonen PYRY Nokian Pyry 4
4) Lauri Viitanen KuRy Kurun Ryhti 3

P 29 kg:
1) Feliks Paunila PYRY Nokian Pyry 7
2) Nooa Aaltonen VaKP Valkeakosken Kosken-Pojat 5
3) Kalle Hautanen ViPy Viialan Pyry 4

P 30 kg:
1) Kyri Baygiraev PYRY Nokian Pyry 7
2) Lauri Karttunen HVm Hämeenkyrön Voimamiehet 5
3) Vili Kaasalainen VaKP Valkeakosken Kosken-Pojat 4
4) Otto Koenkytö PYRY Nokian Pyry 3

----------------------------------------------------

P 32 kg:
1) Olli Haikka ViPy Viialan Pyry 7
2) Kasperi Suntila PYRY Nokian Pyry 5
3) Oliver Botha PYRY Nokian Pyry 4

P 33 kg:
1) Arttu Vahantapohja KuRy Kurun Ryhti 7
2) Vili Mäenpää HVm Hämeenkyrön Voimamiehet 5
3) Jimi Suomi PYRY Nokian Pyry 4
4) Tuomas Nieminen VaKP Valkeakosken Kosken-Pojat 3
5) Wille Kolehmainen PYRY Nokian Pyry 2

P 34 kg:
1) Oskari Kvick PYRY Nokian Pyry 7
2) Aapo Hurskainen VaKP Valkeakosken Kosken-Pojat 5
3) Luca Vuorinen KOOVEE KOOVEE 4
4) Otto Haukijärvi PYRY Nokian Pyry 3

P 37 kg:
1) Veeti Huhtamäki TaVo Tampereen Voimailijat 7
2) Veeti Purolainen KOOVEE KOOVEE 5
3) Esa Lohi PYRY Nokian Pyry 4

P 38 kg:
1) Eetu Laine HVm Hämeenkyrön Voimamiehet 7
2) Paavo Lehto PYRY Nokian Pyry 5
3) Janne Järvenmäki PYRY Nokian Pyry 4

P 41 kg:
1) Antti Tirronen PYRY Nokian Pyry 7
2) Saku Loimio KOOVEE KOOVEE 5
3) Riku Sjöblom VaKP Valkeakosken Kosken-Pojat 4

P 42 kg:
1) Noah Botha PYRY Nokian Pyry 7
2) Elyas Gezkhadziev PYRY Nokian Pyry 5
3) Elias Karttunen HVm Hämeenkyrön Voimamiehet 4
4) Jaakko Zhu TaVo Tampereen Voimailijat 3

P 55 kg:
1) Pyry Alanen KuRy Kurun Ryhti 7
2) Idris Gezkhadziev PYRY Nokian Pyry 5
3) Akseli Helenius KOOVEE KOOVEE 4

------------------------------------------------------

Nokian Pyryn Sarjapainit 2015 - 2. Osakilpailu 14.3.2015

T 21 kg:
1) Maija Lehto PYRY Nokian Pyry 7
2) Liisa Lohi PYRY Nokian Pyry 5
3) Kerttu Uschanoff TaPs Tampereen Painiseura 4

T 28 kg:
1) Cecilia Hirvelä KOOVEE KOOVEE 7
2) Jenna Järvenmäki PYRY Nokian Pyry 5
3) Joanna Jouppi ViPy Viialan Pyry 4

T 32 kg:
1) Eveliina Alanen ViPy Viialan Pyry 7

P 20 kg:
1) Leo Lohi PYRY Nokian Pyry 7
2) Sasha Ahonen KuRy Kurun Ryhti 5
3) Reko Erkkola KOOVEE KOOVEE 4
4) Matias Aromaa KOOVEE KOOVEE 3
5) Reko Ketonen KOOVEE KOOVEE 2

P 22 kg:
1) Eemil Haukilahti TaVo Tampereen Voimailijat 7
2) Jalo Ketonen KOOVEE KOOVEE 5
3) Jimi Alanen ViPy Viialan Pyry 4
4) Riku Pitkänen PYRY Nokian Pyry 3

P 23 kg:
1) Leevi Hautamäki KOOVEE KOOVEE 7
2) Juho Valkama VaKP Valkeakosken Kosken-Pojat 5

P 25 kg:
1) Onni Paasanen KuRy Kurun Ryhti 7
2) Martti Kivimäki ViPy Viialan Pyry 5
3) Aaro Niemi TaPs Tampereen Painiseura 4

P 26 kg:
1) Lasse Aromaa KOOVEE KOOVEE 7
2) Kalle Nurminen VaKP Valkeakosken Kosken-Pojat 5
3) Valtteri Halme ViPy Viialan Pyry 4
4) Konsta Kulonen PYRY Nokian Pyry 3
5) Juska Innala ViPy Viialan Pyry 2
6) Iiro Salonen PYRY Nokian Pyry 1

P 27 kg:
1) Iiro Irmola KOOVEE KOOVEE 7
2) Daniel Pursila KOOVEE KOOVEE 5
3) Lauri Viitanen KuRy Kurun Ryhti 4
4) Artturi Nieminen KuRy Kurun Ryhti 3

P 29 kg:
1) Feliks Paunila PYRY Nokian Pyry 7
2) Vili Lehtinen KOOVEE KOOVEE 5
3) Nooa Aaltonen VaKP Valkeakosken Kosken-Pojat 4
4) Alex Hilden KOOVEE KOOVEE 3
5) Jussi Rantanen VaKP Valkeakosken Kosken-Pojat 2
6) Kalle Hautanen ViPy Viialan Pyry 1
---------------------------------------------------------

P 30 kg:
1) Kyri Baygiraev PYRY Nokian Pyry 7
2) Santeri Halme ViPy Viialan Pyry 5
3) Julius Vuorensalo KOOVEE KOOVEE 4

P 32 kg:
1) Olli Haikka ViPy Viialan Pyry 7
2) Eelis Pienimäki KOOVEE KOOVEE 5
3) Ossi Koivuniemi PYRY Nokian Pyry 4
4) Verne Tienari KuRy Kurun Ryhti 3
5) Kasperi Suntila PYRY Nokian Pyry 2

P 33 kg:
1) Vili Mäenpää HVm Hämeenkyrön Voimamiehet 7
2) Jimi Suomi PYRY Nokian Pyry 5
3) Aapo Lario TaPs Tampereen Painiseura 4

P 34 kg:
1) Aapo Hurskainen VaKP Valkeakosken Kosken-Pojat 7
2) Luca Vuorinen KOOVEE KOOVEE 5
3) Eetu Järvinen PYRY Nokian Pyry 4
4) Otto Haukijärvi PYRY Nokian Pyry 3

P 37 kg:
1) Niklas Lehtonen KOOVEE KOOVEE 7

P 38 kg:
1) Eetu Laine HVm Hämeenkyrön Voimamiehet 7
2) Veeti Rajala TaPs Tampereen Painiseura 5
3) Paavo Lehto PYRY Nokian Pyry 4
4) Janne Järvenmäki PYRY Nokian Pyry 3

P 41 kg:
1) Antti Tirronen PYRY Nokian Pyry 7
2) Arttu Mäki KOOVEE KOOVEE 5
3) Saku Loimio KOOVEE KOOVEE 4

P 42 kg:
1) Niklas Mäki KOOVEE KOOVEE 7
2) Elyas Gezkhadziev PYRY Nokian Pyry 5

P 43 kg:
1) Tami Tamminen TaPs Tampereen Painiseura 7
2) Aatu Kankainen PYRY Nokian Pyry 5
3) Jere Virtanen TaPs Tampereen Painiseura 4
4) Toivo Santala PYRY Nokian Pyry 3

P 55 kg:
1) Pyry Alanen KuRy Kurun Ryhti 7
2) Idris Gezkhadziev PYRY Nokian Pyry 5
----------------------------------------------------------------

Nokian Pyryn Sarjapainit 2015 - 3. Osakilpailu 11.4.2015

 T 21 kg:   
1) Maija Lehto PYRY Nokian Pyry  7
2) Liisa Lohi PYRY Nokian Pyry  5
3) Kerttu Uschanoff TaPs Tampereen Painiseura 4
    
T 28 kg:   
1) Adalmiina Arvela KuRy Kurun Ryhti 7
2) Cecilia Hirvelä KOOVEE KOOVEE 5
3) Jenna Järvenmäki PYRY Nokian Pyry  4
4) Joanna Jouppi ViPy Viialan Pyry 3
    
T 32 kg:   
1) Eveliina Alanen ViPy Viialan Pyry 7
    
P 20 kg:   
1) Leo Lohi PYRY Nokian Pyry  7
2) Matias Aromaa KOOVEE KOOVEE 5
3) Sasha Ahonen KuRy Kurun Ryhti 4
    
P 22 kg:   
1) Eemil Haukilahti TaVo Tampereen Voimailijat 7
2) Jimi Alanen ViPy Viialan Pyry 5
3) Riku Pitkänen PYRY Nokian Pyry  4
    
P 23 kg:   
1) Juho Valkama VaKP Valkeakosken Kosken-Pojat 7
2) Kaapo Joutsela PYRY Nokian Pyry  5
    
P 25 kg:   
1) Onni Paasanen KuRy Kurun Ryhti 7
2) Martti Kivimäki ViPy Viialan Pyry 5
3) Jesse Nurmi KuRy Kurun Ryhti 4
    
P 26 kg:   
1) Lasse Aromaa KOOVEE KOOVEE 7
2) Valtteri Halme ViPy Viialan Pyry 5
3) Konsta Kulonen PYRY Nokian Pyry  4
4) Juska Innala ViPy Viialan Pyry 3
5) Iiro Salonen PYRY Nokian Pyry  2
    
P 27 kg:   
1) Daniel Pursila KOOVEE KOOVEE 7
2) Iiro Irmola KOOVEE KOOVEE 5
3) Lauri Viitanen KuRy Kurun Ryhti 4
4) Atte Ahvonen PYRY Nokian Pyry  3

P 29 kg:   
1) Feliks Paunila PYRY Nokian Pyry  7
2) Vili Lehtinen KOOVEE KOOVEE 5
3) Nooa Aaltonen VaKP Valkeakosken Kosken-Pojat 4
4) Jussi Rantanen VaKP Valkeakosken Kosken-Pojat 3
5) Alex Hilden KOOVEE KOOVEE 2

---------------------------------------------------------------
    

P 30 kg:   
1) Kyri Baygiraev PYRY Nokian Pyry  7
2) Julius Vuorensalo KOOVEE KOOVEE 5
3) Santeri Halme ViPy Viialan Pyry 4
    
P 32 kg:   
1) Olli Haikka ViPy Viialan Pyry 7
2) Ossi Koivuniemi PYRY Nokian Pyry  5
3) Eelis Pienimäki KOOVEE KOOVEE 4
    
P 33 kg:   
1) Arttu Vahantapohja KuRy Kurun Ryhti 7
2) Vili Mäenpää HVm Hämeenkyrön Voimamiehet  5
3) Tuomas Nieminen VaKP Valkeakosken Kosken-Pojat 4
4) Jimi Suomi PYRY Nokian Pyry  3
    
P 34 kg:   
1) Aapo Hurskainen VaKP Valkeakosken Kosken-Pojat 7
2) Eetu Järvinen PYRY Nokian Pyry  5
3) Otto Haukijärvi PYRY Nokian Pyry  4
    
P 37 kg:   
1) Niklas Lehtonen KOOVEE KOOVEE 7
2) Veeti Huhtamäki TaVo Tampereen Voimailijat 5
3) Esa Lohi PYRY Nokian Pyry  4
    
P 38 kg:   
1) Eetu Laine HVm Hämeenkyrön Voimamiehet  7
2) Janne Järvenmäki PYRY Nokian Pyry  5
3) Paavo Lehto PYRY Nokian Pyry  4
    
P 41 kg:   
1) Antti Tirronen PYRY Nokian Pyry  7
2) Arttu Mäki KOOVEE KOOVEE 5
3) Saku Loimio KOOVEE KOOVEE 4
4) Riku Sjöblom VaKP Valkeakosken Kosken-Pojat 3
    
P 42 kg:   
1) Elias Karttunen HVm Hämeenkyrön Voimamiehet  7
2) Niklas Mäki KOOVEE KOOVEE 5
    
P 43 kg:   
1) Aatu Kankainen PYRY Nokian Pyry  7
2) Tami Tamminen TaPs Tampereen Painiseura 5
3) Jere Virtanen TaPs Tampereen Painiseura 4
4) Toivo Santala PYRY Nokian Pyry  3
    
P 55 kg:   
1) Idris Gezkhadziev PYRY Nokian Pyry  7

-----------------------------------------------------------

Nokian Pyryn Sarjapainit 2015 - 4. Osakilpailu 25.4.2015

Nokian Pyryn Sarjapainit 2015 - 4. Osakilpailu 25.4.2015                    
                        
T 21 kg:                    
1) Maija Lehto PYRY Nokian Pyry 7        
2) Liisa Lohi PYRY Nokian Pyry 5        
3) Kerttu Uschanoff TaPs Tampereen Painiseura 4        
                        
T 28 kg:                    
1) Adalmiina Arvela KuRy Kurun Ryhti 7        
2) Cecilia Hirvelä KOOVEE KOOVEE 5        
3) Jenna Järvenmäki PYRY Nokian Pyry 4
4) Joanna Jouppi ViPy Viialan Pyry 3        
                        
P 20 kg:                    
1) Matias Aromaa KOOVEE KOOVEE 7        
2) Leo Lohi PYRY Nokian Pyry  5        
3) Sasha Ahonen KuRy Kurun Ryhti 4        
4) Reko Ketonen KOOVEE KOOVEE 3        
                        
P 22 kg:                    
1) Jimi Alanen ViPy Viialan Pyry 7        
2) Jalo Ketonen KOOVEE KOOVEE 5        
3) Riku Pitkänen PYRY Nokian Pyry 4        
                        
P 23 kg:                    
1) Juho Valkama VaKP Valkeakosken Kosken-Pojat 7        
                        
P 25 kg:                    
1) Onni Paasonen KuRy Kurun Ryhti 7
2) Martti Kivimäki ViPy Viialan Pyry 5        
                        
P 26 kg:                    
1) Lasse Aromaa KOOVEE KOOVEE 7        
2) Valtteri Halme ViPy Viialan Pyry 5        
3) Konsta Kulonen PYRY Nokian Pyry 4
4) Iiro Salonen PYRY Nokian Pyry 3        
5) Juska Innala ViPy Viialan Pyry 2        
                         
P 27 kg:                    
1) Daniel Pursila KOOVEE KOOVEE 7        
2) Iiro Irmola KOOVEE KOOVEE 5        
3) Artturi Nieminen KuRy Kurun Ryhti 4
4) Lauri Viitanen KuRy Kurun Ryhti 3        
                        
P 29 kg:                    
1) Feliks Paunila PYRY Nokian Pyry 7        
2) Vili Lehtinen KOOVEE KOOVEE 5        
3) Jussi Rantanen VaKP Valkeakosken Kosken-Pojat 4        
4) Alex Hilden KOOVEE KOOVEE 3        
5) Nooa Aaltonen VaKP Valkeakosken Kosken-Pojat 2        
6) Kalle Hautanen ViPy Viialan Pyry 1 

------------------------------------------------

P 30 kg:                    
1) Kyri Baygiraev PYRY Nokian Pyry 7        
2) Julius Vuorensalo KOOVEE KOOVEE 5
3) Santeri Halme ViPy Viialan Pyry 4        
                        
P 32 kg:                    
1) Olli Haikka ViPy Viialan Pyry 7        
2) Ossi Koivuniemi PYRY    Nokian Pyry 5
3) Eelis Pienimäki KOOVEE KOOVEE 4        
                        
P 33 kg:                    
1) Arttu Vahantapohja KuRy Kurun Ryhti 7        
2) Vili Mäenpää HVm Hämeenkyrön Voimamiehet 5        
3) Tuomas Nieminen VaKP    Valkeakosken Kosken-Pojat 4        
4) Jimi Suomi PYRY Nokian Pyry 3        
                        
P 34 kg:                    
1) Aapo Hurskainen VaKP Valkeakosken Kosken-Pojat 7        
2) Eetu Järvinen PYRY Nokian Pyry 5        
3) Luca Vuorinen KOOVEE KOOVEE 4        
4) Otto Haukijärvi PYRY    Nokian Pyry 3        
                        
P 37 kg:                    
1) Veeti Huhtamäki TaVo Tampereen Voimailijat 7        
2) Esa Lohi PYRY Nokian Pyry 5        
3) Niklas Lehtonen KOOVEE KOOVEE 4        
                        
P 38 kg:                    
1) Eetu Laine HVm Hämeenkyrön Voimamiehet 7        
2) Veeti Rajala TaPs Tampereen Painiseura 5
3) Janne Järvenmäki PYRY Nokian Pyry 4
4) Paavo Lehto PYRY Nokian Pyry 3        
                        
P 41 kg:                    
1) Antti Tirronen PYRY Nokian Pyry 7        
2) Arttu Mäki KOOVEE KOOVEE 5        
3) Riku Sjöblom VaKP Valkeakosken Kosken-Pojat 4        
                        
P 42 kg:                    
1) Elyas Gezkhadziev PYRY Nokian Pyry 7
2) Niklas Mäki KOOVEE KOOVEE 5        
                        
P 43 kg:                    
1) Aatu Kankainen PYRY Nokian Pyry 7        
2) Tami Tamminen TaPs Tampereen Painiseura 5        
3) Jere Virtanen TaPs Tampereen Painiseura 4        
4) Toivo Santala PYRY Nokian Pyry 3        
                        
P 55 kg:                
1) Pyry Alanen KuRy Kurun Ryhti 7    
2) Idris Gezkhadziev PYRY Nokian Pyry 5

-----------------------------------------------------------

Nokian Pyryn Sarjapainit 2015 - Palkintojärjestys (kokonaiskilpailu)

sarja T21 kg:
1) Maija Lehto PYRY Nokian Pyry 21
2) Liisa Lohi PYRY Nokian Pyry 15
3) Kerttu Uschanoff TaPs Tampereen Painiseura 12

sarja T28 kg:
1) Adalmiina Arvela KuRy Kurun Ryhti 21
2) Cecilia Hirvelä KOOVEE KOOVEE 17
3) Jenna Järvenmäki PYRY Nokian Pyry 14
4) Joanna Jouppi ViPy Viialan Pyry 11

sarja T32 kg:
1) Eveliina Alanen ViPy Viialan Pyry 14
sarja T45 kg:
1) Pihla Alanen KuRy Kurun Ryhti 7

sarja P20 kg:
1) Leo Lohi PYRY Nokian Pyry 21
2) Matias Aromaa KOOVEE KOOVEE 17
3) Sasha Ahonen KuRy Kurun Ryhti 13
4) Reko Ketonen KOOVEE KOOVEE 9
5) Reko Erkkola KOOVEE KOOVEE 4

sarja P22 kg:
1) Eemil Haukilahti TaVo Tampereen Voimailijat 21
2) Jimi Alanen ViPy Viialan Pyry 16
3) Jalo Ketonen KOOVEE KOOVEE 15
4) Riku Pitkänen PYRY Nokian Pyry 12

sarja P23 kg:
1) Juho Valkama VaKP Valkeakosken Kosken-Pojat 19
2) Leevi Hautamäki KOOVEE KOOVEE 14
3) Kaapo Joutsela PYRY Nokian Pyry 8
4) Mauno Kaura KOOVEE KOOVEE 5

sarja P25 kg:
1) Onni Paasonen KuRy Kurun Ryhti 21
2) Martti Kivimäki ViPy Viialan Pyry 15
3) Jesse Nurmi KuRy Kurun Ryhti 8
4) Aaro Niemi TaPs Tampereen Painiseura 4

sarja P26 kg:
1) Lasse Aromaa KOOVEE KOOVEE 21
2) Valtteri Halme ViPy Viialan Pyry 14
3) Konsta Kulonen PYRY Nokian Pyry 11
4) Juska Innala ViPy Viialan Pyry 10
5) Iiro Salonen PYRY Nokian Pyry 9
6) Kalle Nurminen VaKP Valkeakosken Kosken-Pojat 5

sarja P27 kg:
1) Daniel Pursila KOOVEE KOOVEE 19 Voitot 2-1
2) Iiro Irmola KOOVEE KOOVEE 19
3) Lauri Viitanen KuRy Kurun Ryhti 11
4) Artturi Nieminen KuRy Kurun Ryhti 12
5) Atte Ahvonen PYRY Nokian Pyry 7

sarja P29 kg:
1) Feliks Paunila PYRY Nokian Pyry 21
2) Vili Lehtinen KOOVEE KOOVEE 15
3) Nooa Aaltonen VaKP Valkeakosken Kosken-Pojat 13
4) Jussi Rantanen VaKP Valkeakosken Kosken-Pojat 9
5) Alex Hilden KOOVEE KOOVEE 8
6) Kalle Hautanen ViPy Viialan Pyry 6

----------------------------------------------------------

 

sarja P30 kg:
1) Kyri Baygiraev PYRY Nokian Pyry 21
2) Julius Vuorensalo KOOVEE KOOVEE 14
3) Santeri Halme ViPy Viialan Pyry 13
4) Lauri Karttunen HVm Hämeenkyrön Voimamiehet 5
5) Vili Kaasalainen VaKP Valkeakosken Kosken-Pojat 4
6) Otto Koenkytö PYRY Nokian Pyry 3

sarja P32 kg:
1) Olli Haikka ViPy Viialan Pyry 21
2) Ossi Koivuniemi PYRY Nokian Pyry 14
3) Eelis Pienimäki KOOVEE KOOVEE 13
4) Kasperi Suntila PYRY Nokian Pyry 7
5) Oliver Botha PYRY Nokian Pyry 4
6) Verne Tienari KuRy Kurun Ryhti 3

sarja P33 kg:
1) Arttu Vahantapohja KuRy Kurun Ryhti 21
2) Vili Mäenpää HVm Hämeenkyrön Voimamiehet 17
3) Jimi Suomi PYRY Nokian Pyry 12
4) Tuomas Nieminen VaKP Valkeakosken Kosken-Pojat 11
5) Aapo Lario TaPs Tampereen Painiseura 4
6) Wille Kolehmainen PYRY Nokian Pyry 2

sarja P34 kg:
1) Aapo Hurskainen VaKP Valkeakosken Kosken-Pojat 21
2) Eetu Järvinen PYRY Nokian Pyry 14
3) Luca Vuorinen KOOVEE KOOVEE 13
4) Otto Haukijärvi PYRY Nokian Pyry 10
5) Oskari Kvick PYRY Nokian Pyry 7

sarja P37 kg:
1) Veeti Huhtamäki TaVo Tampereen Voimailijat 19
2) Niklas Lehtonen KOOVEE KOOVEE 18
3) Esa Lohi PYRY Nokian Pyry 13
4) Veeti Purolainen KOOVEE KOOVEE 5

sarja P38 kg:
1) Eetu Laine HVm Hämeenkyrön Voimamiehet 21
2) Janne Järvenmäki PYRY Nokian Pyry 13 Voitot 2-2,
3) Paavo Lehto PYRY Nokian Pyry 13 selkäv. 2-2,
4) Veeti Rajala TaPs Tampereen Painiseura 10 pist.kesk.ott.
22-20

sarja P41 kg:
1) Antti Tirronen PYRY Nokian Pyry 21
2) Arttu Mäki KOOVEE KOOVEE 15
3) Saku Loimio KOOVEE KOOVEE 13
4) Riku Sjöblom VaKP Valkeakosken Kosken-Pojat 11

sarja P42 kg:
1) Niklas Mäki KOOVEE KOOVEE 17 Voitot 1-1,
2) Elyas Gezkhadziev PYRY Nokian Pyry 17 selkäv. 1-1,
3) Elias Karttunen HVm Hämeenkyrön Voimamiehet 11 pist.kesk.ott.
4) Noah Botha PYRY Nokian Pyry 7 10-7
5) Jaakko Zhu TaVo Tampereen Voimailijat 3

sarja P43 kg:
1) Aatu Kankainen PYRY Nokian Pyry 19
2) Tami Tamminen TaPs Tampereen Painiseura 17
3) Jere Virtanen TaPs Tampereen Painiseura 12
4) Toivo Santala PYRY Nokian Pyry 9

sarja P55 kg:
1) Pyry Alanen KuRy Kurun Ryhti 21
2) Idris Gezkhadziev PYRY Nokian Pyry 17
3) Akseli Helenius KOOVEE KOOVEE 4

-------------------------------------------------------------------

 

      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Edellinen kuukausi Elokuu 2019 Seuraava kuukausi

© Nokian Pyry ry