Pyryn jaostot

Paini

Sarjapainit 2014 - Tulokset

Nokian Pyryn Sarjapainit 2014 - 1. Osakilpailu 18.1.2014

T 24 kg:
1) Heini Lampinen KOOVEE KOOVEE 7, 2) Adalmiina Arvela KuRy Kurun Ryhti 5

T 37 kg:
1) Milla Törhönen TaVo Tampereen Voimailijat 7, 2) Pihla Alanen KuRy Kurun Ryhti 5, 3) Mimosa Salovesi TaPs Tampereen Painiseura 4

T 52 kg:
1) Milja Suopajärvi KOOVEE KOOVEE 7

P 21 kg:
1) Mauno Kaura KOOVEE KOOVEE 7, 2) Leo Lohi PYRY Nokian Pyry 5

P8v 25 kg:
1) Joona Korpikoski KOOVEE KOOVEE 7, 2) Iiro Irmola KOOVEE KOOVEE 5, 3) Tero Jussila PYRY Nokian Pyry 4

P10v 25 kg:
1) Vili Kaasalainen VaKP Valkeakosken Kosken-Pojat 7, 2) Lauri Karttunen HVm Hämeenkyrön Voimamiehet 5

P 28 kg:
1) Marcus Törhönen TaVo Tampereen Voimailijat 7, 2) Ossi Koivuniemi PYRY Nokian Pyry 5, 3) Oliver Botha PYRY Nokian Pyry 4, 4) Oliver Alanen KOOVEE KOOVEE 3

P 30 kg:
1) Nella Honkaniemi KOOVEE KOOVEE 7, 2) Verne Tienari KuRy Kurun Ryhti 5, 3) Eemeli Palolampi HVm Hämeenkyrön Voimamiehet 4, 4) Lauri Leskinen HVm Hämeenkyrön Voimamiehet 3

P11v 32 kg:
1) Olli Haikka ViPy Viialan Pyry 7, 2) Vili Mäenpää HVm Hämeenkyrön Voimamiehet 5, 3) Arttu Vahantapohja KuRy Kurun Ryhti 4

P13v 32 kg:
1) Petteri Alanen KuRy Kurun Ryhti 7, 2) Sebastian Hirvelä KOOVEE KOOVEE 5, 3) Ossi Hurmansalo KOOVEE KOOVEE 4

P 34 kg:
1) Veeti Huhtamäki TaVo Tampereen Voimailijat 7, 2) Jere Saukkonen TaVo Tampereen Voimailijat 5, 3) Waltteri Liuksiala HVm Hämeenkyrön Voimamiehet 4, 4) Olli Laitila TaPs Tampereen Painiseura 3, 5) Janne Järvenmäki PYRY Nokian Pyry 2

P 35 kg:
1) Noah Botha PYRY Nokian Pyry 7, 2) Esa Lohi PYRY Nokian Pyry 5, 3) Daniel Hirvelä KOOVEE KOOVEE 4

P 36 kg:
1) Eerik Tavasti TaPs Tampereen Painiseura 7, 2) Jimi Salonen KOOVEE KOOVEE 5, 3) Paavo Lehto PYRY Nokian Pyry 4, 4) Samuli Haaramo PYRY Nokian Pyry 3

P 40 kg:
1) Elias Karttunen HVm Hämeenkyrön Voimamiehet 7, 2) Remu Nevala VaKP Valkeakosken Kosken-Pojat 5, 3) Topi Nuolikoski PYRY Nokian Pyry 4, 4) Aaro Koppanen VaKP Valkeakosken Kosken-Pojat 3

P 44 kg:
1) Risto Pajunen PYRY Nokian Pyry 7, 2) Tatu Lähteenmäki TaVo Tampereen Voimailijat 5, 3) Jasse Virtanen ViPy Viialan Pyry 4, 4) Juha Hemminki KuRy Kurun Ryhti 3

P 52 kg:
1) Rainer Nyman TaVo Tampereen Voimailijat 7, 2) Veeti Järvinen PYRY Nokian Pyry 5, 3) Mikko Rikala HVm Hämeenkyrön Voimamiehet 4

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nokian Pyryn Sarjapainit 2014 - 2. Osakilpailu 15.3.2014

T 24 kg:
1) Adalmiina Arvela KuRy Kurun Ryhti 7, 2) Heini Lampinen KOOVEE KOOVEE 5

T 37 kg:
1) Pihla Alanen KuRy Kurun Ryhti 7

T 46 kg:
1) Iiris Saukonoja ViPy Viialan Pyry 7, 2) Minnea Niemikorpi ViPy Viialan Pyry 5

T 52 kg:
1) Elli Tuomi ViPy Viialan Pyry 7, 2) Milja Suopajärvi KOOVEE KOOVEE 5

P 21 kg:
1) Leo Lohi PYRY Nokian Pyry 7, 2) Mauno Kaura KOOVEE KOOVEE 5

P8v 25 kg:
1) Jose Lehtinen TaPs Tampereen Painiseura 7, 2) Joona Korpikoski KOOVEE KOOVEE 5, 3) Justus Lamminen VaKP Valkeakosken Kosken-Pojat 4, 4) Tero Jussila PYRY Nokian Pyry 3, 5) Iiro Irmola KOOVEE KOOVEE 2, 6) Aaro Metsälä KOOVEE KOOVEE 1

P10v 25 kg:
1) Jose Jaakkola TaVo Tampereen Voimailijat 7, 2) Vili Kaasalainen VaKP Valkeakosken Kosken-Pojat 5, 3) Lauri Karttunen HVm Hämeenkyrön Voimamiehet 4, 4) Vili Lehtinen KOOVEE KOOVEE 3

P 28 kg:
1) Ossi Koivuniemi PYRY Nokian Pyry 7, 2) Oliver Botha PYRY Nokian Pyry 5, 3) Felix Paunila PYRY Nokian Pyry 4

P 30 kg:
1) Eelis Pienimäki KOOVEE KOOVEE 7, 2) Nella Honkaniemi KOOVEE KOOVEE 5, 3) Verne Tienari KuRy Kurun Ryhti 4, 4) Suvi Tallgren KOOVEE KOOVEE 3, 5) Eemeli Palolampi HVm Hämeenkyrön Voimamiehet 2, 6) Luca Vuorinen KOOVEE KOOVEE 1, 7) Lauri Leskinen HVm Hämeenkyrön Voimamiehet 0

P11v 32 kg:
1) Arttu Vahantapohja KuRy Kurun Ryhti 7, 2) Vili Mäenpää HVm Hämeenkyrön Voimamiehet 5

P13v 32 kg:
1) Petteri Alanen KuRy Kurun Ryhti 7, 2) Veeti Purolainen KOOVEE KOOVEE 5, 3) Sebastian Hirvelä KOOVEE KOOVEE 4

P 34 kg:
1) Veeti Huhtamäki TaVo Tampereen Voimailijat 7, 2) Lassi Kellomäki TaPs Tampereen Painiseura 5, 3) Jere Saukkonen TaVo Tampereen Voimailijat 4, 4) Niklas Lehtonen TaPs Tampereen Painiseura 3, 5) Matias Mikkola KOOVEE KOOVEE 2, 6) Janne Järvenmäki PYRY Nokian Pyry 1

P 35 kg:
1) Daniel Hirvelä KOOVEE KOOVEE 7, 2) Jaakko Zhu TaVo Tampereen Voimailijat 5, 3) Noah Botha PYRY Nokian Pyry 4, 4) Esa Lohi PYRY Nokian Pyry 3

P 36 kg:
1) Paavo Lehto PYRY Nokian Pyry 7, 2) Jimi Salonen KOOVEE KOOVEE 5, 3) Samuli Haaramo PYRY Nokian Pyry 4

P 40 kg:
1) Elias Karttunen HVm Hämeenkyrön Voimamiehet 7

P 44 kg:
1) Tatu Lähteenmäki TaVo Tampereen Voimailijat 7, 2) Risto Pajunen PYRY Nokian Pyry 5, 3) Jasse Virtanen ViPy Viialan Pyry 4

P 52 kg:
1) Veeti Järvinen PYRY Nokian Pyry 7, 2) Eemeli Leinonen KuRy Kurun Ryhti 5

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nokian Pyryn Sarjapainit 2014 - 3. Osakilpailu 29.3.2014

T 24 kg:
1) Heini Lampinen KOOVEE KOOVEE 7, 2) Adalmiina Arvela KuRy Kurun Ryhti 5

T 37 kg:
1) Pihla Alanen KuRy Kurun Ryhti 7

T 52 kg:
1) Elli Tuomi ViPy Viialan Pyry 7

P 21 kg:
1) Leo Lohi PYRY Nokian Pyry 7, 2) Mauno Kaura KOOVEE KOOVEE 5

P8v 25 kg:
1) Joona Korpikoski KOOVEE KOOVEE 7, 2) Jose Lehtinen TaPs Tampereen Painiseura 5, 3) Justus Lamminen VaKP Valkeakosken Kosken-Pojat 4, 4) Tero Jussila PYRY Nokian Pyry 3, 5) Iiro Irmola KOOVEE KOOVEE 2, 6) Aaro Metsälä KOOVEE KOOVEE 1

P10v 25 kg:
1) Jose Jaakkola TaVo Tampereen Voimailijat 7, 2) Vili Kaasalainen VaKP Valkeakosken Kosken-Pojat 5, 3) Lauri Karttunen HVm Hämeenkyrön Voimamiehet 4, 4) Vili Lehtinen KOOVEE KOOVEE 3

P 28 kg:
1) Ossi Koivuniemi PYRY Nokian Pyry 7, 2) Feliks Paunila PYRY Nokian Pyry 5

P 30 kg:
1) Nella Honkaniemi KOOVEE KOOVEE 7, 2) Verne Tienari KuRy Kurun Ryhti 5, 3) Eelis Pienimäki KOOVEE KOOVEE 4, 4) Suvi Tallgren KOOVEE KOOVEE 3, 5) Luca Vuorinen KOOVEE KOOVEE 2

P11v 32 kg:
1) Olli Haikka ViPy Viialan Pyry 7, 2) Arttu Vahantapohja KuRy Kurun Ryhti 5

P13v 32 kg:
1) Petteri Alanen KuRy Kurun Ryhti 7, 2) Sebastian Hirvelä KOOVEE KOOVEE 5, 3) Ossi Hurmansalo KOOVEE KOOVEE 4

P 34 kg:
1) Veeti Huhtamäki TaVo Tampereen Voimailijat 7, 2) Niklas Lehtonen TaPs Tampereen Painiseura 5, 3) Jere Saukkonen TaVo Tampereen Voimailijat 4, 4) Lassi Kellomäki TaPs Tampereen Painiseura 3, 5) Janne Järvenmäki PYRY Nokian Pyry 2

P 35 kg:
1) Esa Lohi PYRY Nokian Pyry 7, 2) Daniel Hirvelä KOOVEE KOOVEE 5

P 36 kg:
1) Jimi Salonen KOOVEE KOOVEE 7, 2) Paavo Lehto PYRY Nokian Pyry 5

P 40 kg:
1) Elias Karttunen HVm Hämeenkyrön Voimamiehet 7

P 44 kg:
1) Risto Pajunen PYRY Nokian Pyry 7, 2) Jasse Virtanen ViPy Viialan Pyry 5

P 52 kg:
1) Eemeli Leinonen KuRy Kurun Ryhti 7, 2) Veeti Järvinen PYRY Nokian Pyry 5, 3) Mikko Rikala HVm Hämeenkyrön Voimamiehet 4

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nokian Pyryn Sarjapainit 2014 - 4. Osakilpailu 12.4.2014

Samuli, Esa, Risto, Veeti, Noah, Oliver, Janne, Feliks, Ossi, Paavo, Tero, Leo

Samuli, Esa, Risto, Veeti, Noah, Oliver, Janne, Feliks, Ossi, Paavo, Tero, Leo

T 24 kg:
1) Adalmiina Arvela KuRy Kurun Ryhti 7

T 37 kg:
1) Pihla Alanen KuRy Kurun Ryhti 7
2) Milla Törhönen TaVo Tampereen Voimailijat 5

P 21 kg:
1) Leo Lohi PYRY Nokian Pyry 7, 2) Mauno Kaura KOOVEE KOOVEE 5

P8v 25 kg:
1) Jose Lehtinen TaPs Tampereen Painiseura 7, 2) Justus Lamminen VaKP Valkeakosken Kosken-Pojat 5, 3) Joona Korpikoski KOOVEE KOOVEE 4, 4) Iiro Irmola KOOVEE KOOVEE 3, 5) Tero Jussila PYRY Nokian Pyry 2

P10v 25 kg:
1) Vili Kaasalainen VaKP Valkeakosken Kosken-Pojat 7, 2) Lauri Karttunen HVm Hämeenkyrön Voimamiehet 5, 3) Vili Lehtinen KOOVEE KOOVEE 4

P 28 kg:
1) Marcus Törhönen TaVo Tampereen Voimailijat 7, 2) Oliver Botha PYRY Nokian Pyry 5, 3) Ossi Koivuniemi PYRY Nokian Pyry 4, 4) Feliks Paunila PYRY Nokian Pyry 3

P 30 kg:
1) Verne Tienari KuRy Kurun Ryhti 7, 2) Eelis Pienimäki KOOVEE KOOVEE 5, 3) Eemeli Palolampi HVm Hämeenkyrön Voimamiehet 4, 4) Lauri Leskinen HVm Hämeenkyrön Voimamiehet 3, 5) Luca Vuorinen KOOVEE KOOVEE 2

P11v 32 kg:
1) Olli Haikka ViPy Viialan Pyry 7, 2) Arttu Vahantapohja KuRy Kurun Ryhti 5

P13v 32 kg:
1) Petteri Alanen KuRy Kurun Ryhti 7, 2) Sebastian Hirvelä KOOVEE KOOVEE 5

P 34 kg:
1) Veeti Huhtamäki TaVo Tampereen Voimailijat 7, 2) Jere Saukkonen TaVo Tampereen Voimailijat 5, 3) Niklas Lehtonen TaPs Tampereen Painiseura 4, 4) Lassi Kellomäki TaPs Tampereen Painiseura 3, 5) Janne Järvenmäki PYRY Nokian Pyry 2

P 35 kg:
1) Noah Botha PYRY Nokian Pyry 7, 2) Esa Lohi PYRY Nokian Pyry 5, 3) Daniel Hirvelä KOOVEE KOOVEE 4

P 36 kg:
1) Jimi Salonen KOOVEE KOOVEE 7, 2) Paavo Lehto PYRY Nokian Pyry 5, 3) Samuli Haaramo PYRY Nokian Pyry 4

P 40 kg:
1) Elias Karttunen HVm Hämeenkyrön Voimamiehet 7

P 44 kg:
1) Risto Pajunen PYRY Nokian Pyry 7, 2) Tatu Lähteenmäki TaVo Tampereen Voimailijat 5, 3) Jasse Virtanen ViPy Viialan Pyry 4

P 52 kg:
1) Rainer Nyman TaVo Tampereen Voimailijat 7, 2) Veeti Järvinen PYRY Nokian Pyry 5, 3) Eemeli Leinonen KuRy Kurun Ryhti 4, 4) Mikko Rikala HVm Hämeenkyrön Voimamiehet 3

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nokian Pyryn Sarjapainit 2014 - Kokonaistulokset

Sarjapainit 2014 kaikki palkitut

Sarjapainit 2014 kaikki palkitut

T 24 kg:
1) Heini Lampinen KOOVEE KOOVEE 19 Kesk.ottelut, 2) Adalmiina Arvela KuRy Kurun Ryhti 19 2-1

T 37 kg:
1) Pihla Alanen KuRy Kurun Ryhti 21, 2) Milla, Törhönen TaVo Tampereen Voimailijat 12, 3) Mimosa Salovesi TaPs Tampereen Painiseura 4

T 46 kg:
1) Iiris Saukonoja ViPy Viialan Pyry 7, 2) Minnea Niemikorpi ViPy Viialan Pyry 5

T 52 kg:
1) Elli Tuomi ViPy Viialan Pyry 14, 2) Milja Suopajärvi KOOVEE KOOVEE 12

P 21 kg:
1) Leo Lohi PYRY Nokian Pyry 21, 2) Mauno Kaura KOOVEE KOOVEE 17

P8v 25 kg:
1) Jose Lehtinen TaPs Tampereen Painiseura 19, 2) Joona Korpikoski KOOVEE KOOVEE 19 Kesk.ottelut 2-1, 3) Justus Lamminen VaKP Valkeakosken Kosken-Pojat 13, 4) Iiro Irmola KOOVEE KOOVEE 10, 5) Tero Jussila PYRY Nokian Pyry 10 Kesk.ottelut 2-0, 6) Aaro Metsälä KOOVEE KOOVEE 2

P10v 25 kg:
1) Vili Kaasalainen VaKP Valkeakosken Kosken-Pojat 19, 2) Jose Jaakkola TaVo Tampereen Voimailijat 14, 3) Lauri Karttunen HVm Hämeenkyrön Voimamiehet Kesk.ottelut 14 2-0, 4) Vili Lehtinen KOOVEE KOOVEE 10

P 28 kg:
1) Ossi Koivuniemi PYRY Nokian Pyry 19, 2) Marcus Törhönen TaVo Tampereen Voimailijat 14, 3) Oliver Botha PYRY Nokian Pyry 14 Kesk.ottelut 2-0, 4) Feliks Paunila PYRY Nokian Pyry 12, 5) Oliver Alanen KOOVEE KOOVEE 3

P 30 kg:
1) Nella Honkaniemi KOOVEE KOOVEE 19, 2) Verne Tienari KuRy Kurun Ryhti 17, 3) Eelis Pienimäki KOOVEE KOOVEE 16, 4) Eemeli Palolampi HVm Hämeenkyrön Voimamiehet 10, 5) Suvi Tallgren KOOVEE KOOVEE 6, 6) Lauri Leskinen HVm Hämeenkyrön Voimamiehet 6 Kesk.ottelut 1-0, 7) Luca Vuorinen KOOVEE KOOVEE 5

P11v 32 kg:
1) Olli Haikka ViPy Viialan Pyry 21, 2) Arttu Vahantapohja KuRy Kurun Ryhti 17, 3) Vili Mäenpää HVm Hämeenkyrön Voimamiehet 10

P13v 32 kg:
1) Petteri Alanen KuRy Kurun Ryhti 21, 2) Sebastian Hirvelä KOOVEE KOOVEE 15, 3) Ossi Hurmansalo KOOVEE KOOVEE 8, 4) Veeti Purolainen KOOVEE KOOVEE 5

P 34 kg:
1) Veeti Huhtamäki TaVo Tampereen Voimailijat 21, 2) Jere Saukkonen TaVo Tampereen Voimailijat 14, 3) Niklas Lehtonen TaPs Tampereen Painiseura 12, 4) Lassi Kellomäki TaPs Tampereen Painiseura 11, 5) Janne Järvenmäki PYRY Nokian Pyry 6, 6) Waltteri Liuksiala HVm Hämeenkyrön Voimamiehet 4, 7) Olli Laitila TaPs Tampereen Painiseura 3, 8) Matias Mikkola KOOVEE KOOVEE 2

P 35 kg:
1) Noah Botha PYRY Nokian Pyry 18, 2) Esa Lohi PYRY Nokian Pyry 17, 3) Daniel Hirvelä KOOVEE KOOVEE 16, 4) Jaakko Zhu TaVo Tampereen Voimailijat 5

P 36 kg:
1) Jimi Salonen KOOVEE KOOVEE 19, 2) Paavo Lehto PYRY Nokian Pyry 17, 3) Samuli Haaramo PYRY Nokian Pyry 11, 4) Eerik Tavasti TaPs Tampereen Painiseura 7

P 40 kg:
1) Elias Karttunen HVm Hämeenkyrön Voimamiehet 21, 2) Remu Nevala VaKP Valkeakosken Kosken-Pojat 5, 3) Topi Nuolikoski PYRY Nokian Pyry 4, 4) Aaro Koppanen VaKP Valkeakosken Kosken-Pojat 3

P 44 kg:
1) Risto Pajunen PYRY Nokian Pyry 21, 2) Tatu Lähteenmäki TaVo Tampereen Voimailijat 17, 3) Jasse Virtanen ViPy Viialan Pyry 13, 4) Juha Hemminki KuRy Kurun Ryhti 3

P 52 kg:
1) Veeti Järvinen PYRY Nokian Pyry 17, 2) Eemeli Leinonen KuRy Kurun Ryhti 16, 3) Rainer Nyman TaVo Tampereen Voimailijat 14, 4) Mikko Rikala HVm Hämeenkyrön Voimamiehet 11

-----------------------------------------------------------------------

 

      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Edellinen kuukausi Elokuu 2019 Seuraava kuukausi

© Nokian Pyry ry